امروز: پنجشنبه 2 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل - روشهای پیشگیری از بارداری

پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل - روشهای پیشگیری از بارداری دسته: پزشکی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 658 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 38

پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل روشهای پیشگیری از بارداری در 38 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل - روشهای پیشگیری از بارداری در 38 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx


روشهای پیشگیری از بارداری

   استفاده از روشهای پیشگیری از بارداری مستلزم داشتن اطلاعاتی در مورد آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تناسلی است لذا ابتدا به طور مختصر به بررسی این سیستم در مردان و زنان می پردازیم .

دستگاه تولید مثل مردان

دستگاه تناسلی مردان از دو قسمت خارجی و داخلی تشکیل شده است. اعضای تشکیل دهنده قسمت خارجی دستگاه تناسلی مردان عبارتنداز :

1- آلت تناسلی

2- کیسه بیضه که بیضه ها و اعضای فرعی آنها را در بر می گیرد .

اعضای تشکیل دهنده قسمت داخلی دستگاه تناسلی مردان عبارتند از :

1- غده های جنسی یا بیضه ها

2- یک رشته مجاری که شامل اپیدیدیم ، مجاری منی و پیشابراه می باشند.

3- غده های ضمیمه که شامل کیسه های منی ، پروستات و غده های کوپر می باشند.


آلت تناسلی

عضوی است استوانه ای شکل و در جلوی کیسه بیضه قرار گرفته است. مهمترین اعمال آلت تناسلی دفع ادرار و نعوظ جهت مقاربت است.

بدنه آلت از بافتهای قابل نعوظ غاری شکل تشکیل می شود. این قسمت دارای رگ های خونی فراوانی است و به وسیله تحریکات جنسی ، این رگها پر از خون شد ، موجب نعوظ شدن آلت می گردد.


مجرای ادراری از مثانه شروع شده ازداخل پروستات گذشته و در امتداد تنه و سر آلت طی مسیر کرده و در نوک باز می شود . بین اندازه آلت و نیروی جنسی ارتباط بسیار کمی وجود دارد . اندازه طبیعی آلت در حالت نعوظ بین 13-18 سانتیمتر است.

Scrotumکیسه بیضه

کیسه ای است پوستی که در عقب آلت تناسلی قرار دارد. این کیسه توسط یک دیواره عمودی به دو قسمت چپ و راست تقسیم می شود که هر یک حاوی و محافظ بیضه و اپی دیدیم مربوط می باشد . کیسه بیضه دارای عضلات ظریفی است . این عضلات در هنگام سرما منقبض شده و بیضه را به شکم نزدیک می کنند و در هنگام گرما سبب دور شدن بیضه ها از زیر شکم شده و کیسه بیضه شل می شود. 

Testisبیضه ها

بیضه ها در طول زندگی جنینی ،درون حفره شکم در نزدیکی کلیه ها تشکیل می شوند ، ولی در طی ماه آخر دوران جنینی از پشت پرده صفاق به سمت پایین نزول کرده و از داخل دیواره شکم به سمت کشاله ران نفوذ می کنند ، سپس در داخل کانال اینگوئینال ( رانی ) قرار گرفته و به سمت پائین نزول کرده درون کیسه بیضه ها جا می گیرند . بیضه ها با توجه به حرارت کمتر کیسه بیضه ها نسبت به داخل شکم که امکان اسپرم سازی فراهم است ، به درون کیسه بیضه ها نزول می کنند. بیضه ها 2 عدد و طول آنها حدود 5-4 سانتیمتر است. بیضه چپ حدود 1 سانتیمتر پائین تر از بیضه راست بوده و معمولاً از بیضه راست بزرگتر است.

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

برچسب ها : آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل روشهای پیشگیری از بارداری , آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل , روشهای پیشگیری از بارداری , پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل روشهای پیشگیری از بارداری , بررسی آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل , تحقیق روشهای پیشگیری از بارداری , دانلود پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تولید مثل

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر