امروز: سه شنبه 23 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

فیبر نوری

فیبر نوری دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 14200 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 84

مقدمه طی سال ها ، تکنولوژی جدیدی در زمینه ی ارسال مخابرات از طریق کابل ها ، به شکل فراینده مورد پذیرش واقع شده است در این جا ، سیگنال ها بر خلاف تکنولوژی کابل مسی ، به کمک موجبرهایی موسوم به تارهای نوری ، به شکل نوری ارسال میشوند این پدیده با دستیابی به اجزای نیمه هادی مناسبی نظیر لیزرها ، دیودهای نور گسیل و دیودهای نوری توسعه یافت همزمان با آن

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

فیبر نوری


مقدمه:

طی سال­ها ، تکنولوژی جدیدی در زمینه­ی ارسال مخابرات از طریق کابل­ها ، به شکل فراینده مورد پذیرش واقع شده­ است. در این­جا ، سیگنال­ها بر خلاف تکنولوژی کابل ­مسی ، به کمک موجب رهایی موسوم به تارهای­نوری ، به شکل نوری ارسال می­شوند. این پدیده با دستیابی به اجزای نیمه­هادی مناسبی نظیر لیزرها ، دیودهای نور گسیل و دیودهای نوری توسعه یافت. همزمان با آن ، به­ منظور تأمین نیاز­های تکنولوژی تارنوری، در سیستم­های انتقال­ رقمی موجود نیز پیشرفت حاصل شد.

در دو دهه­ ی اخیر ،مخابرات ­نوری از طریق کابل­ های تارنوری، رقیبی عمده برای سیستم­های گذشته و موجود مخابراتی شده ­است. با توانایی محیط انتقال تارنوری در ارسال اطلاعات با ظرفیت بالا و قدرت فرستنده­ ی کم، این روند در سال­های آتی ادامه خواهدیافت، به­ نحوی که با گذشت زمان وپیشرفت تکنولوژی ، سیستم مخابرات تارنوری ، جایگاه والاتری در شبکه­ ی مخابراتی آتی خواهد داشت.

این سیستم در چند سال اخیر وارد شبکه­ ی مخابراتی ایران نیز شده و کاربرد آن در شبکه­ ی بین شهری و همچنین بین مراکز تلفنی به نحو اجتناب ناپذیری در مقایسه با سایر سیستم­ها افزایش یافته ­است. از جهت تولیدی نیز به همت برخی از مسئولین مخابرات کشور تلاش ­هایی در زمینه­ ی کابلی­ کردن تارنوری و نیز شناخت لوازم سیستم تارنوری ، و در دانشگاه­ها و مراکز تحقیقاتی نیز آموزش ­وپرورش در این زمینه آغاز شده ­است.

این پروژه شامل 5 فصل است.

در فصل ­اول بعد از مطالعه­ ی تاریخچه­ ی مخابرات ­نوری ، به مقایسه­ ی بین فیبرنوری و کابل­های مسی می­پردازیم. سپس کاربردهای تارنوری به صورت صوت در خطوط ­تلفن، خطوط ­ارتباطی در نیروگاه­ها و خطوط ­راه ­آهن و ارتباطات میدان رزم...، به صورت تصویر در پخش تلویزیونی و در بیت­های مداربسته ، تلویزیون­ کابلی و...، برای انتقال­ داده در سیستم ­های رایانه­ ای، در هواپیما­ها و کشتی­ها و...، و در احساس ­کننده ­ها بیان شده­است.

در فصل­ دوم، فیزیک­نور و قوانین حاکم بر فیزیک نور موردبررسی قرار می­گیرد. سپس در مورد انتقال نور در فیبرنوری مطالبی بیان می­شود.

 فصل­ سوم با بیان چگونگی ­انتقال در رسانه­ های انتقال و اساسأ اجزای مورداستفاده دراین انتقال ، شروع می­شود. در ادامه به­ بیان عناصر خط انتقال فیبرنوری می­پردازیم.

در فصل ­چهارم، با معرفی کوارتز  (دی­اکسید­سیلیسیم sic2 ( ، به­ عنوان ماده ­ی اصلی سازنده­ی شیشه مورد­استفاده در فیبرنوری، به مطالعه­ ی انواع فیبرنوری از نظر شیوه­ ی انتقال ، حفاظت ، روکش و ماده ­ی سازنده می­پردازیم. درانتهای ­فصل ، روشهای مختلف ساخت فیبرنوری بیان شده ­است.

درفصل ­پنجم، درباره­ ی طراحی یک شبکه ­ی فیبرنوری و چگونگی ­اتصال فیبر­های­ نوری به یکدیگر، صحبت شده ­است.

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

برچسب ها : پژوهش فیبر نوری , دانلود و خرید پژوهش فیبر نوری , خرید و دانلود مقاله فیبر نوری , فیبر نوری چیست؟ , خرید و دانلود تحقیق در مورد فیبر نوری , تحقیق و مقاله در مورد فیبر نوری , فیبر نوری چگونه کار میکند؟ , دانلود و خرید پروژه کامپیوتر , خرید و دانلود مقاله رشته کامپیوتر

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر