امروز: جمعه 24 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

همه چیز درباره بایوس كامپیوترتان

همه چیز درباره بایوس كامپیوترتان دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 22 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

اغلب برای افراد مشکل است که تفاوت بین سخت افزار و نرم افزار را درک نمایند و این به این دلیل است که این دو موضوع در طراحی،ساخت وپیاده سازی سیستم‌ها بسیار به هم وابسته‌اند برای درک بهتر تفاوت بین آنها لازم است که ابتدا مفهوم BOIS را درک کنید

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

همه چیز درباره بایوس كامپیوترتان


  اغلب برای افراد مشکل است که تفاوت بین سخت افزار و نرم افزار را درک نمایند و این به این دلیل است که این دو موضوع در طراحی،ساخت وپیاده سازی سیستم‌ها بسیار به هم وابسته‌اند . برای درک بهتر تفاوت بین آنها لازم است که ابتدا مفهوم BOIS را درک کنید. 

BOISتنها کلمه ای است که می‌تواند تمام درایورهایی را که در یک سیستم به عنوان واسط سخت افزار سیستم و سیستم عامل کار می‌کنند ، را شرح دهد.
BOISدر حقیقت نرم افزار را به سخت افزار متصل می‌نماید . قسمتی از بایوس بر روی چیپ ROM مادربرد و قسمتی دیگر بر روی چیپ کارتهای وفق دهنده قرار دارد که FIRE WARE(یعنی میانه افزار یا سفت افزار)نامیده میشود .

یک PC می‌تواند شامل لایه‌هایی (بعضی نرم افزاری و بعضی سخت افزاری ) باشد که واسط بین یکدیگرند. در اکثر اوقات شما می‌توانید یک کامپیوتر (PC) را به چهار لا یه تقسیم کنید که هر کدام از لایه‌ها به زیر مجموعه‌هایی کوچکتر تقسیم کنیم . در شکل 1-5 چهار لایه نمونه از یک PC را مشاهده می‌کنید . هدف از این نوع طراحی این است که سیستم عامل‌ها و نرم افزار‌های مختلف بر روی سخت افزار‌های مختلف اجرا شوند (حالت مستقل از سخت افزار ) . شکل 1-5 نشان می‌دهد که چگونه دو ماشین متفاوت با سخت افزار‌های مختلف که از یک نسخه بایوس استفاده می‌کنند ، می‌توانند انواع نرم افزارها و سیستم عامل‌های مختلف را اجرا کنند . بدین طریق دو ماشین با دو پردازنده مختلف، رسانه‌های ذخیره سازی متفاوت و دو نوع واحد گرافیکی و غیره ... ، یک نرم افزار را اجرا کنند . 

در معماری این لایه‌ها برنامه‌های کاربردی با سیستم عامل از طریق API(Application Program Interface) ارتباط برقرار می‌کنند .

فهرست مطالب:

همه چیز در باره بایوس كامپیوترتان. 1

معماری سخت افزار و نرم افزار بایوس.. 3

BIOS و CMOS RAM... 6

BIOS مادربرد : 7

سخت افزار ROM: 8

ROM Shadowing: 10

PROM: 11

EPROM: 12

EPROM/Flash ROM : 13

تولید کننده‌های ROM BIOS: 13

به روز رسانی BIOS : 14

نسخه برداری از تنظیمات فعلی CMOS: 15

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود مقاله همه چیز درباره بایوس كامپیوترتان , خرید مقاله همه چیز درباره بایوس كامپیوترتان , دانلود و خرید مقاله همه چیز درباره بایوس كامپیوترتان , خرید و دانلود مقاله همه چیز درباره بایوس كامپیوترتان , دانلود رایگان مقاله همه چیز درباره بایوس كامپیوترتان , دانلود رایگان تحقیق همه چیز درباره بایوس كامپیوترتان , بایوس چیست؟

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر