امروز: جمعه 24 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

هارد درایو و كنترلر آن

هارد درایو و كنترلر آن دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 29 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 24

هارد درایو و كنترلر آن برای كنترل اطلاعات در هارد دیسك و نحوة ذخیرة آن بر روی صفحات مغناطیسی آن و خواندن محتویات آن به حافظه RAM از یك مدار كنترلر استفاده می‌شود كه معمولاً در كامپیوتر‌های XT بر روی یك بورد موسوم به كنترلر هارد بوده و در یك اسلات قرار می‌گیرد در هاردهای جدید بر روی خود هارد دیسك تعبیه می‌شود و از یك كارت به عنوان واسط بین كنترل

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

هارد درایو و كنترلر آن


هارد درایو و كنترلر آن

برای كنترل اطلاعات در هارد دیسك و نحوة ذخیرة آن بر روی صفحات مغناطیسی آن و خواندن محتویات آن به حافظه RAM از یك مدار كنترلر استفاده می‌شود كه معمولاً در كامپیوتر‌های XT بر روی یك بورد موسوم به كنترلر هارد بوده و در یك اسلات قرار می‌گیرد. در هاردهای جدید بر روی خود هارد دیسك تعبیه می‌شود و از یك كارت به عنوان واسط بین كنترلر و هارد و مادر‌بورد استفاده می‌شود. اگر سیستم ON board  باشد این واسط یا آداپتور بر روی مادربورد قرار می‌گیرد ولی اگر ON bord نباشد بر روی یك كارت موسوم به مالتی I/O وجود دارد.

در بسیاری از سیستمهای ON bord لین قابلیت كه بتوانیم قسمت مربوطه روی مادربورد را غیر فعال نماییم و یك كارت واسط در اسلات‌ها قرار دهیم، را فراهم می‌سازد. برای اینكار باید جامپر‌ مربوط به هارد (مثلاً IDE) را بر روی مادربورد غیر فعال (Disable) و بر روی كارت فعال (Enable) نماییم و آنگاه كارت را در یك اسلات قرار دهیم.

دراین نوع سیستمها برای اینكار یك سوئیچ یا جامپر وجود دارد. با غیر فعال كردن این جامپر یا جامپر‌ها می‌توانیم یك كارت مالتی I/O را در اسلاتها قرار دهیم. شكل 8-9 یك نوع مالتی I/O را نشان می‌دهد (روی كارت مالتی I/O هر سه واسط هارد، فلاپی و I/O وجود دارد) ولی برای كنترل هارد به تنهایی نیز كارتهای موسوم به كنترلر هارد (مثلاً IDE) وجود دارد كه از آنها نیز می‌توانیم استفاده نماییم.

فهرست:

هارد درایو و كنترلر آن.. 1

انواع كنترلر‌ها 2

كنترلر ST 506. 2

كنترلرهای ESDI 5

كنترلر IDE.. 8

استانداردهای ATA.. 9

استاندارد ATA-1. 10

استاندارد ATA -2. 11

استاندارد ATA- 3. 12

استاندارد ATA- 4. 13

استاندارد ATA- 5. 14

استاندارد ATA- 6. 15

استاندارد ATA- 7. 15

اینترفیس و ابزارهای اسكازی.. 15

مقایسه انواع استانداردهای SCSI-3. 19

SCSI-1. 19

SCSI-2. 20

SCSI -3. 21

SPI-2 یا اسكازی Ultra- 2. 22

SPI-3 یا اسكازی Ultra3 ((Ultra160. 23

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود مقاله هارد درایو و كنترلر آن , خرید مقاله هارد درایو و كنترلر آن , خرید و دانلود مقاله هارد درایو و كنترلر آن , دانلود و خرید مقاله هارد درایو و كنترلر آن , دانلود رایگان مقاله هارد درایو و كنترلر آن , دانلود رایگان تحقیق هارد درایو و كنترلر آن , دانلودرایگان پژوهش هارد درایو و كنترلر آن

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر