امروز: دوشنبه 6 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

آزمایش چیلر جذبی

آزمایش چیلر جذبی دسته: مکانیک
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 208 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 8

آزمایشگاه ترمو دینامیک آزمایش چیلر جذبی

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

آزمایشگاه ترمو دینامیک

 آزمایش چیلر جذبی

آزمایشگاه ترمو دینامیک

آزمایش چیلر جذبی

تحقیق ارائه شده درمورد آزمایش چیلر های جذبی می باشد  خلاصه ای از این تحقیق :

- تاریخچه چیلرهای جذبی

میشل فاراده در سال 1824 یك سلسله آزمایشات برای تبدیل بعضی گازهای پایدار به مایع انجام داد كه مبنای كار ماشینهای جذبی قرار گرفت. اگرچه فاراده در زمان خودش نتوانست از این آزمایشات برای تولید برودت بهره بگیرد ولی مقدمه ای شد برای آیندگان.

در سال 1851 یك مخترع آمریكایی یك ماشین یخ ساز با مبرد هوا ساخت و در سال 1859 سیكل جذبی با استفاده از آمونیاك بعنوان ماده مبرد وآب به عنوان جاذب توسط فردیناند كاره مورد استفاده قرار گرفت؛ این سیتم اولین بار در ایالات متحده آمریكا برای ساخت چیلر های جذبی استفاده شد. سپس در سال 1860 اولین ماشین اتر- سولفوریك برای ایجاد برودت در صنایع نوشابه سازی در استرالیا ساخته شد. بعد ها در سال 1880 اولین كارخانه یخ مصنوعی ساخته شد و این كارخانه اولین قدم در عمومی سازی صنعت تبرید بود.

2- تقسیم بندی چیلرها

چیلرها از جمله تجهیزات بسیار مهم در سرمایش هستند که به طور کلی می توان آنها را به دو دسته چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی تقسیم کرد. به طور کلی چیلرهای تراکمی از انرژی الکتریکی و چیلرهای جذبی از انرژی حرارتی به عنوان منبع اصلی برای ایجاد سرمایش استفاده می کنند.

3- اصطلاحات فنی رایج در چیلر جذبی

3-1- ژنراتور

معمولا در محفظه بالایی چیلرهای جذبی قرار میگیرد و وظیفه تغلیظ محلول لیتیوم بروماید رقیق و جدا سازی آب مبرد را بر عهده دارد.

3-2- جذب کننده

در پایین چیلرهای جذبی قرار میگیرد و وظیفه جذب بخار مبرد تولید شده در محفظه اواپراتور را بر عهده دارد.

3-3- اواپراتور

در قسمت پایین چیلرهای جذبی قرار میگیرد. مایع مبرد در اواپراتور به خاطر فشار پایین محفظه (خلأ نسبی) تبخیر شده و باعث کاهش درجه حرارت آب سرد تهویه درون لوله های اواپراتور می گردد.

3-4- کندانسور

در قسمت های بالایی چیلرهای جذبی قرار میگیره و وظیفه اش تقطیر مبرد تبخیر شده توسط ژنراتور است. بخار مبرد در برخورد با لوله های حاصل از آب برج، تقطیر شده و به محفظه اواپراتور سرریز می شود.

3-5- محلول جاذب

این محلول معمولا محلول لیتیوم بروماید و آب است.

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : چیلر جذبی , چیلر جذبی چیست؟ , چیلر جذبی خورشیدی , چیلر جذبی خانگی , چیلر جذبی شعله مستقیم , چیلر جذبی دو اثره , چیلر جذبی ساری پویا , چیلر جذبی تک اثره , چیلرجذبی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر