امروز: یکشنبه 17 آذر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

امنیت شبکه

امنیت شبکه دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 376 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 52

مقدمه تهدیدات امنیت شبكه بی شك یكی از مهمترین مسائل امروز دنیای علم كه در تمامی ابعاد زندگی بشر نفوذ داشته است شبكه و بكارگیری آن در تكنولوژی است

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

امنیت شبکه

مقدمه :

تهدیدات امنیت شبكه

بی شك یكی از مهمترین مسائل امروز دنیای علم كه در تمامی ابعاد زندگی بشر نفوذ داشته است شبكه و بكارگیری آن در تكنولوژی است، چرا كه هرگز نمی توان مزایای شگفت انگیز آن را نسبت به عدم استفاده از این تكنولوژی را نادیده گرفت.مزایایی از قبیل به اشتراك گذاری منابع و اطلاعات، دسترسی به منابع در هر جای دنیا و در كمترین زمان ممكن، ارتباطات متقابل به طور همزمان و ..... .

به همین دلیل استفاده از این امكان با سرعتی شگرف در حال فزونی است ، اما آنچه در این بین ناخوشایند جلوه می نماید این است كه هر چه گستره این تكنولوژی و استفاده از آن بیشتر می شود، خطراتی كه آنرا و كاربران آنرا تهدید می كند بیشتر می شود.

مهمترین این خطرات وجود افرادی است كه به هر دلیل قصد رخنه در حریم غیر مجاز امنیتی شبكه را دارند تا از آن سوء استفاده ببرند.

این افراد كه مهمترین نوع آنها به هكرها موسومند با ورود بدون مجوز به یك سیستم قصد ضربه زدن به آن و یا ربودن اطلاعات را دارند.

از طرفی متأسفانه باید گفت كه ابزارهای قوی و  فراوانی وجود دارند كه راه را برای نفوذگران شبكه آسانتر می كنند. این ابزارها در اینترنت فراوانند و بسیاری از سایت های اینترنتی به رایگان در اختیار همه قرار می دهند.

بطور خلاصه مهمترین این ابزارها را همراه با كاربرد آنها معرفی می كنیم.

- ابزاری به نام cheops كه یك توپولوژی كامل از شبكه را ارائه می دهد .

-  ابزارهای قدرتمندی مانند Nscan ، Nmap ، Netcat كه تمامی پورتهای روی یك سرور را به طور دقیق بررسی می كنند، علاوه بر این قادر به تشخیص خودكار سیستم عامل دستگاه هدف می باشند.

-  دستوراتی مانند ping ، tracert و همچنین netstate در سیستم عامل ویندوز وجود دارند كه برای یافتن آدرس IP یك سرور به كار می روند.

- دستوری به نام Telnet –تعبیه شده در ویندوز- كه امكان بررسی پورتهای روی سیستم و حتی ارتباط با آنها را ممكن می سازد.

- Nessus و SATAN از جمله ابزار ی هستند كه قادر به تشخیص آسیب پذیریهای یك شبكه می باشند.

این نوع ابزارها در ابتدا برای مدیران شبكه و به منظور شناسایی آسان معایب شبكه طراحی شدند ، اما اكنون مورد سوء استفاده نفوذگران نیز واقع شده اند.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود مقاله امنیت شبکه , خرید و دانلود مقاله امنیت شبکه , دانلود و خرید مقاله امنیت شبکه , دانلود رایگان مقاله امنیت شبکه , بهترین مقاله در مورد امنیت شبکه چیست؟ , امنیت شبکه چیست؟

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر