امروز: سه شنبه 30 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

مقاله درمورد خون

مقاله درمورد خون دسته: پزشکی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 21 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

مقاله درمورد خون

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

*مقاله درمورد خون*


تعداد زیاد

در نمونه خونی را اندازه گیری می كند . نسبت بالای گلبولهای سفید حاكی از وجود عفونت در بدن است . تعداد گلبولهای قرمز مثبت و مقدار هموگلوبین هم اندازه گیری می شود ؛ نسبت پایین آنها نشانه كم خونی { اكمی } است . تمركز ویژه بعدی  بر توانایی آزمونی ها به داخل و خارج كردن سریع حجم زیاری از هوا به داخل ششها قرار دارد . اگر هر كدام از این اندازه گیری غیر طبیعی باشند ، آزمون نباید ادامه پیدا كند . ما معمولاً قد و وزن آزمونی ها ر انیز اندازه گیری می كنیم . یك] [  stadio meter  و یك مجموعه از وسایل اندازه گیری مدرج  قسمتی از تجهیزات استاندارد می باشند . ما یك نمایشگر ضربان قلب را به سینه آزمودنی ها متصل می كنیم . این خیلی مهم است كه شرایط آزمایشگاه را ثابت نگرداریم . در آزمایشگاه فاقد تهویه هوا { تهویه مطبوع } نیاز است از ویایلی مانند نپكد برای جلوگیری از گرمازدگی آزمودنی ها در طول اجرای آزمون استفاده شود . ثبت دمای محیط ، فشار و رطوبت نسبی به طور منظم ضروری است . یك دماسنج اتاقی ، یك فشار سنج یا [ vernier scale ]  و یك هیگرومتر چرخشی (hygrometer )  برای ثبت رطوبت و حباب خشك درجه حرارت مورد نیاز هستند .

سئوال 1-2- چرا ما نیاز مند ثبت دما و فشار محیط هستیم ؟ { چرا ما نیاز داریم ، فشار و دمای محیط را ثبت كنیم ؟

پروتوكل آزمون { نحوه اجرای آزمون }

حداكثر فشار آزمون باید بر حسب تقاضای جسمانی آزمودنی اعمال شود و آزمون می تواند ادامه پیدا كند یا اینكه متوقف شود . ( شكل 3-1 ) كار اصلی ك توسط هیل انجام شد استفاده از روش غیر متداوم و با تأ كید ب افزایش سرعت دویدن آزمودنیها دور زوین چمن با یك كیسه داگلاس كه به پشت آنه بسته شده بود و با دوره های برگشت به حالت اولیه در بین آنه دوش برجسته برای اموزش اهداف . 5 دقیقه گرم كردن است كه با مراحل تمرینات فزآیند 5 دقیقه ای منداوم دنبال می شوند . مطلعات تحقیقی همچنین از افزایش 3 دقیقه ای و یك آزمون ( پله ) {سربالایی } مداوم استفاده می كنند . ما تمام اطلاعات را در دقیقه آخر هر افزایش، بجز { به استثنای } آزمون  پله جائیكه جمع آدری اطلاعات ادامه پیدا می كند . شروع شدت هی مختلف به سطح آمادگی آزمونی ها بستگی دارد. نقطه پایانی ، خستگی ارادی آزمودنی است . نكته با ارزش این جا است كه انجام پروتكهای مختلف بر نمودار نهایی حداكثر اكسیژن  مصرفی تأثیر دارد . به طور كلی ، دویدن روی ترومیل ارزشهای بالاتر از دوچرخه ارگومتری(كار سنج )  بدست می دهد ، و تست پله كوتاهتر و متداوم ارزش بالاتری از آزمونهای طولاتی تر دارد .

ارگومتر ( كارسنج ) [Ergometers]

نیاز بعدی چند نوغ ارگو متر است – ery  دارای ریشه یونانی برای كار و   “ Metron”  برای سنجش و اندازه كیری اسن و به طور ساده به معنی اندازه گیری شدت تمرین می باشد  ساده ترین وسیله شامل مجموعهای از گام بردشتن با ارتفاع متفاوت {  درجات متفاوت } و یك مترونوم است ؛ شاید مفید ترین وسیله یك دوچرخ كارسنج باشد زیرا دوچرخه كارسنج انداز گیر توان خروجی را امكان پذیر می سازد { اجازه می دهد } و به طور كلی ایمن تر است ؛ اما به طور فراینده ای استفاده از تردمیل برو میل امكان افزایش سرعت و تغییر شیب { زاویه } عمومیت پیدا می كند .

هر كار سختی نقاط قوت و ضعیف مخصوص به خود را دارد. در گام برداشتن نیاز است كه آزمودنی ریتم گام برداشتن را ثابت نگه دارد ؛ و نگهداری این وضعیت هنگامی كه آزمودنی به آستانه خستگی می رسد آسان نیست . به صورت تئوری توان خروجی را می توان اندازه گیری كرد ؛ وزن { جرم } آزمودنی ضرب در طول گام و تعداد گامها تقسیم بر زمان { تعداد كام × طول گام × وزن آزمودنی = توان } .بنابراین ، در هر گامی كه آزمودنی  ب می دارد باید پاهایش را صاف نگه دارد ؛ و انجام این كار در سرتاسر آزمون مشكل خواهد بود . دوچرخه كار سنج مطمئن ترین است این مشكل است كه شما به یك سیكل بدو ن تحرك سقوط كنید جمع آوری اطلاعات آسان بوده و شما می توانید پایایی و روایی توان خروجی را محاسبه كنید . بزرگترین عیب {‌ضعیف } دوچرخه كار سنج این استن كه ركاب زدن كل توده عضلانی بدن را نمی توند درگیر كند . تلاش جسمانی به طور اصلی گروه عضلات چهار سرران را بشدت درگیر می كند غالباً این موردی است كه قدرت این عضلات موضعی ، بیشتر از عملكرد قبلی ، عروقی ، حداكثر اكسیژن دریافتی را تعیین می كند ترومیل خطر ناكترین وسیله است كه همه آزمودنی ها باید چگونگی راه رفتن و سپس دویدن بر روی آنرا قبل از شروع هر آزمونی بیاموزند . این فرآیندی است كه عادت كردن { خو گرفتن } نامیده می شود . جمع آوری اطلاعات مشكل تر است چون آزمودنی در حال حركت است . ………………..و این رو ؛ دویدن یك عمل طبیعی است ، و كل بدن حركت می كند . كار سنجهای ورزشی ویژه { ویژه ورزشی } برای ارزیابی وضعیت تمرین ورزشكاران نخبه مهمتر هستند ، و ازاین رو ، دوچرخه های برقی { الكتریكی } . و ماشینهای پاروزنی { دستگاههای } از لحاظ تجاری موجود هستند ؛ اما هدف از ساخت قایقهای بادبانی {……} تخته موج سواری و كارسنج هی مشت زنی { بوكس بازی } در همایشهای علمی ورزشی و در ژورنالها ارائه شده است

سئوال 3-1 . چرا كارسنجهای ویژه ورزشی نیاز است ؟  

جمع آوری گاز

محاسبه حجم اكسیژن مصرفی  و دی اكسید كربن خارج شده { خروجی } به حجم گازهای تنفس شده بستگی دارد ، و اطمینان به این فرض كه نیتروژن نه تولید و نه مصرف می شود . در یك روش نیاز است كه گازهای دمی و بازدمی از هم جدا شده و پس جمع آوری شوند . یك دستگاه پیستونی یك طرفه به همراه یك دهنی ویك بینی بند [ nose- clip ]  اطمینان از جدا سازی را به وجود آورد . همه اتصالات باید برای جلوگیری از نشت هوا و ورود هوا از جو هوابندی شون و همچنین آزمودنی ها باید برای تمركز بر روی دهنی در جلوگیری از نشت هوا تسویق شوند .

حالا مانیاز داریم كه كسر اكسیژن یا درصدیاز گازهای تنفسی را اندازه گیری كنیم . دقیق تریی روش برای اندازه گیری اكسیژن و دی اكسید كربن ………………؟

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : مقاله درمورد خون , نمونه خونی , گلبول های سفید , عفونت , گلبول های قرمز , هموگلوبین , کم خونی , شش ها , قدو وزن , آزمایشگاه , فشارو دمای محیط , ارگومتر , کار سنج , ورزش , جمع اوری گاز , دانلود , دانلود مقاله , دانلود تحقیق , دی اکسید کربن

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر