امروز: سه شنبه 30 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بیمه و ریسک

پاورپوینت بیمه و ریسک دسته: پاورپوینت
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 239 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 38

دانلود پاورپوینت بیمه و ریسک بررسی بیمه و ریسک پاورپوینت جامع و کامل بیمه و ریسک کاملترین پاورپوینت بیمه و ریسک پکیج پاورپوینت بیمه و ریسک مقاله بیمه و ریسک تحقیق بیمه و ریسک

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 38 صفحه

بیمه و ریسک


تعریف بیمه
تعریف واحدی از بیمه وجود ندارد. بیمه از دیدگاه رشته­های علمی مختلف از جمله حقوق، اقتصاد، تاریخ، علوم آماری، تئوری ریسک و جامعه­شناسی می­تواند تعریف گردد.
بیمه، ترکیب خسارت­های احتملای به­وسیله انتقال بعضی از ریسک­ها به بیمه­گرانی است که قبول می­کنند برخی از خسارت­ها را جبران یا مزایای نقدی دیگری را برای حادثة اتفاق افتاده پرداخت کنند یا خدماتی که مرتبط با ریسک است را ارائه نمایند.
ویژگی­های اساسی بیمه

1- ترکیب خسارت­ها؛
2- پرداخت خسارت اتفاقی؛
3- انتقال ریسک؛
4- جبران غرامت.
ترکیب خسارت­ها: ترکیب یا تسهیم خسارت­ها در واقع قلب و اساس کار بیمه است.
ترکیب دلالت می­کند بر 1- تقسیم خسارات میان همة افراد گروه 2- پیش­بینی نسبتاً دقیق خسارت آینده براساس قانون اعداد بزرگ.
قانون اعداد بزرگ بیان می­کند که هرچه تعداد موارد در معرض خطر بیشتر باشد، احتمال آنکه نتایج پیش­بینی شده به واقعیت نزدیک شود، بیشتر خواهد بود. قانون اعداد بزرگ به بیمه­گر کمک می­کند خسارت­های آینده را تا حدودی دقیق پیش­بینی نماید.
پرداخت خسارت­های اتفاقی: دومین ویژگی بیمه پرداخت خسارت­های اتفاقی است. خسارت اتفاقی آن است که از قبل تعیین نگردیده و پیش­بینی نشده باشد و به صورت شانسی به وجود آید. به­عبارت دیگر، بایستی خسارت برحسب حادثه به­وجود بیاید. قانون اعداد بزرگ هم بر این فرض بنا گردیده که خسارت­ها اتفاقی هستند و به­صورت تصادفی رخ می­دهند.
انتقال ریسک: یکی دیگر از عناصر ضروری بیمه، انتقال ریسک است. به استثنای خود بیمه­گری، طرح­­های بیمة واقعی اغلب شامل انتقال ریسک­اند. انتقال ریسک یعنی آنکه یک ریسک خالص از فرد بیمه­شده به بیمه­گر که برای پرداخت خسارت از موقعیت مالی قوی­تری نسبت به بیمه­شده برخوردار است منتقل می­گردد. از نظر افراد، ریسک­های حقیقی که به بیمه­گر منتقل می­شود شامل ریسک مرگ زودرس، بیماری، ناتوانی، تخریب و سرقت اموال و طرح دعوای مسئولیت انفرادی است.
جبران غرامت: آخرین ویژگی بیمه جبران غرامت برای خسارت است. جبران غرامت یعنی آنکه بیمه شده از لحاظ مالی تقریباً به موقعیت مالی قبل از حادثه برگردانده شود.
شرایط یک ریسک قابل بیمه
1- باید تعداد زیادی از موارد در معرض خطر وجود داشته باشد.
2- خسارت باید اتفاقی و غیرعمدی باشد.
3- خسارت باید قابل تعیین و اندازه­گیری باشد.
4- خسارت نباید فاجعه­آمیز باشد.
5- احتمال وقوع خسارت باید قابل محاسبه باشد.
6- وصول حق بیمه باید از لحاظ اقتصادی امکان­پذیر باشد. تعداد زیاد موارد در معرض خسارت: اولین شرط یک ریسک قابل بیمه، تعداد زیاد موارد در معرض خسارت است. به­طور ایده­آل، باید گروه وسیعی از موارد در معرض خسارت تقریباً مشابه و نه ضرورتاً یکسان وجود داشته باشد که در معرض خطر یا مجموعه­ای از خطرات مشابه باشند.
خسارت اتفاقی و غیرعمدی: دومین شرط آن است که خسارت اتفاقی و غیرعمدی باشد. به­طور ایده­آل، خسارت باید شانسی و خارج از کنترل بیمه­شده باشد.
تحقق شرایط یک خسارت اتفاقی و غیرعمدی به دو دلیل ضرورت دارد: اول آنکه اگر خسارت عمدی پرداخت گردد، خطر اخلاقی به­طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت و در نتیجه، حق­بیمه افزایش می­یابد.
دوم آنکه خسارت باید اتفاقی باشد، زیرا قانون اعداد بزرگ براساس روی دادن حوادث اتفاقی است. خسارت آگاهانه خسارت اتفاقی نیست؛ چرا که بیمه­گذار می­داند که چه موقع خسارت اتفاق خواهد افتاد.
خسارت قابل تعیین و اندازه­گیری: سومین شرط آن است که خسارت باید هم قابل تعیین باشد و هم قابل اندازه­گیری. این بدان معنی است که خسارت باید به یک عامل و زمان و مکان و میزان مشخص محدود ...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بیمه و ریسک , بررسی بیمه و ریسک , پاورپوینت جامع و کامل بیمه و ریسک , کاملترین پاورپوینت بیمه و ریسک , پکیج پاورپوینت بیمه و ریسک , مقاله بیمه و ریسک , تحقیق بیمه و ریسک

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر