امروز: یکشنبه 26 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود مقاله ترجمه شده وب معنایی

دانلود مقاله ترجمه شده وب معنایی دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: 618 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 31

وب معنایی از نمایش تا تحقق

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

فایل دانلودی فقط شامل فایل ترجمه شده با پسوند pdf بوده و فایل انگلیسی در آن موجود نمی باشد.

بخشی از ترجمه فارسی مقاله:

1- مقدمه
بازیابی ، دستکاری و نمایش اطلاعات خودکار هوشمند می تواند معرف سرعت پیشرفت در بخش زیادی از کار فناوری پیشرفته امروزی باشد . در جهانی که اطلاعات در قلب فعالیت های ان قرار دارد ، هر نوع بهبودی مورد استقبال قرار می گیردکه می تواند حتی به مقادیر انبوه دستکاری داده ضروری کمک نماید . ماشین ها در نظر بعضی ها در زمینه وب معنایی در مرحله مرکزی قرار دارند و این بر اساس دانش عمیق تر داده هایی می باشد که آنها دستکاری می کنند . انجام چنین کاری مستلزم فراداده هایی می باشد ( داده مربوط به داده ) . هوشمند تر کردن ماشین ها در وظایفی نظیر بازیابی اطلاعات مرتبط در زمان های مربوطه به طور خودکار از مجموعه گسترده حتی در هارد درایو های لپ تاپ متوسط امروزی به ابر داده بسیار بیشتر نسبت به آنچه در زمان حال برای این داده در دسترس می باشد ، نیاز دارد .
ابر داده دقیق را می توان تنها از درک محتوی استخراج نمود ؛ دسته بندی عکس ها مطابق با آنچه آنها ترسیم می کنند به بهترین نحو از طریق شناخت هویت ها در آنها ، شرایط نور ، آب و هوا ، ماده اولیه فیلم ، انواع لنز های بکار رفته و غیره انجام گرفته است . تالیف ابر داده برای تصاویر با دست در ادامه این مثال یک تعهد غیر ممکن خواهد بود حتی اگر ما ابرداده ها را برای پدیده های سطحی نظیر اشیای اصلی منظور شده در تصویر محدود می سازیم چون تعدادی از عکس های تولید شده و به اشتراک گذاشته شده توسط افراد به طور فزاینده ای نمایی می باشند . ابزار های قدرت طراحی شده برای خلق ابر داده دستی تنها موقعیت را به طور افزایشی و نه نمایی بهبود خواهند بخشید .
هر چند تحلیل متن تا حدی در مسیر طولانی رخ می دهد و بسیار پیشرفته تر از تحلیل تصویر می باشد ، تکنیک های هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل متن و تصاویر برای ادامه مطمن کشف رمز محتوی پچیده نظیر داده دارای مسیر طولانی می باشند . افت قیمت قدرت رایانش می توانست در این جنبه کمک کننده باشد چون تحلیل تصویر متمرکز بر منبع می باشد . این کار کافی نخواهد بود از اینرو تحلیل تصویر هدف عمومی مورد نیاز است تا دامنه کامل تصاویر تولید شده توسط مردم بر اساس محتوی ا تجزیه و تحلیل و دسته بندی نماید . از یک طرف ، رسیدن به پتانسیل کامل وب معنایی یا رها کردن خلق ابر داده با فناوری های AI جاری امکان پذیر نخواهد بود چون این فناوری ها به راحتی به اندازه کافی قدرتمند هستند . این وضعیت امورات ممکن است در دهه آینده به احتمال زیاد فراتر از حد توسعه یابد . از طرف دیگر ، چون رشد آنلاین داده دسترس به طور نمایی در حال ترقی می باشد و می توان انتظار داشت تا برای انجام چنین کاری ادامه یابد ، ورود ابر داده دستی هرگز برای توسعه ضرروی و با هدف اثربخشی به صورت چشمگیر نخواهد بود . ایجاد مجموعه کامل هستی شناسی های دستی که برای دستکاری ماشینی کافی نیاز بوده است ، تلاش بسیار سختی می باشد ؛ انتظار برای هوش ماشینی کافی می توانست وب معنایی را برای چند دهه به تاخیر اندازد .
آیا این بدان معنی است که وب معنایی تا زمانی که ماشین ها به طور چشمگیری هوشمند تر شوند ، تحقق نیافته می باشد ؟ ضرورتا چنین نیست . در حالی که ما باور داریم که هستی شناسی های دستی و تکنیک های هوش مصنوعی جاری به تنهایی نمی توانند به جهش عظیم به سمت وب معنایی دست یابند ، ترکیب هوشمندانه تر این دو می توانست به طور نمایی به بیش از یک بهبود قابل توجه دست یابد . ایده این است که اگر مضای دستی انلاین می توانست تا حدی در چنین روشی تقویت گردد که از دسته بندی خودکار حمایت کرده است ، این کار می توانست به جابجایی مقدار کامل داده برچسب دار معنایی نزدیک تر به هدف 100 درصد کمک می کند و به فرآیند های خودکار کمک می کند تا با دقت 90 درصدی معروف از دیوار آجری بالا بروند .
برای ما یک پرسش وجود دارد که چگونه به دیدگاه وب معنایی دست یابیم : چه نوع چارچوب همکارانه ای به بهترین نحو به ساخت وب معنایی رسیدگی خواهد کرد ؟ اکثر ابزار ها و روش شناسی هایی که برای خودکار سازی هندلینگ داده طراحی شده اند برای استفاده انسان مناسب نیستند – نمایش های اساسی داده برای ماشین ها در روش هایی طراحی می گردند که برای استفاده توسط انسان بی معنی هستند . فرمت های داده نظیر HTML که به طور انحصاری برای استفاده انسانی طراحی شده اند ، برای دستکاری ماشینی مناسب نیستند – داده ساخت نیافته است ، فرآیند کند می باشد ، امکان خطا وجود دارد و بکار گماردن HTML به مقادیر زیاد هوش مصنوعی نیاز دارد که به خوبی فراتر از دسترسی امروزی هستند .
این خط استدلال به رویکرد دو شاخه ما برای خلق وب معنایی منجر شده است : اولا ، ما سیستمی را برای کمک به مردم توسعه می دهیم تا رویکرد ساخت یافته تر را برای خلق ، مدیریت و دستکاری داده اشان بپذیرند و ثانیا ، ما مکانیزم های تحلیل خودکار را توسعه می دهیم که از داده و چارچوب ساخت یافته انسانی استفاده می کنند تا دسته بندی معنایی را فراتر از انچه برای انجام به طور دستی امکان پذیر است ، توسعه دهند . ما از قبل به پیشرفت چشمگیر در مورد بخش اول این رویکرد دست یافته ایم ؛ همچنین دومین بخش در دست انجام می باشد . حلقه فعل و انفعال تکراری بین ورودی اطلاعات کاربر ، توسعه خودکار این کار و پایش بعدی بازخورد در توسعه های ناشی از کاربر در روش ما تسهیل می گردد .
کارت معنایی یا SemCards آنچیزی است که ما نمایش اساسی رویکرد امان می نامیم . SemCard یک فناوری است که خلق هستی شناسی ، مدیریت / کاربرد با واسط کاربر را در روشی ترکیب می کند که به طور همزمان از ( 1) خلق ابرداده انسانی ، دستکاری و مصرف ، (2) خلق کاربر کارشناس و نگهداری هستی شناسی ها و (3) خدمات خودکار سازی پشتیبانی می کند که از طریق مثال های معنی دار انسانی ابر داده و لینک های رابطه معنایی تقویت می شوند که تا حد زیادی کارکرد پذیری و دقت اشان را ارتقاء می بخشند. SemCards هایک سطح بازنمودی هستی شناسانه بیواسطه را فراهم می کنند که به کاربران نهایی اجازه می دهند تا شبکه های معنایی غنی برای حوزه اطلاعات اشان خلق نمایند .
یکی از مشکلات بزرگ خودکار سازی می تواند کیفیت پایین نتایج باشد . در حالی که آمار ها ممکن است به طور منطقی در بعضی موارد به عنوان راه حل برای این مورد بکار آیند ، ” کاربر میانگین ” در غالب اوقات برای هر فرد در چندین ابعاد برای چنین رویکردی متفاوت می باشد که قرار است سودمند باشد . لایه بیواسطه SemCard باعث تشویق کاربران می گردد تا ابر داده و لینک های معنایی را خلق نمایند که خودکار سازی اساسی با مثال های بی نهایت خاص و تشویق کننده کاربر را فراهم می کند . تاثیر شبکه یک افزایش در همکاری احتمالی بین کاربر و ماشین می باشد . فرآیند های نیمه هوشمند را می توان به طور سودمندی بدون پرش های چشمگیر یا بیواسطه در تحقیق IA بکار گرفت .
آنچه ما توسعه داده ایم از چشم انداز کاربران یک پورتال شبکه می باشد که آنها در این پورتال می توانند اطلاعات اشان را برای استفاده شخصی سازماندهی نمایند ، هر نوع اطلاعات از آن را برای هر گروهی منتشر نمایند و اطلاعات به اشتراک گذاشته با آنها توسط دیگران را مدیریت نمایند خواه این اطلاعات به صورت اسناد ، کتاب ها ، موسیقی موارد دیگر باشند یا خیر . فناوری های مبتنی بر هستی شناسی قدرتمند برای سازماندهی کل دسته های داده از جمله مدیریت دسترسی ، لینک های رابطه ای ( معنایی ) و سیاست های ارایه در روشی به صورت پوشش دار وجود دارند که برای کاربر نسبتا شفاف هستند . نتیجه یک سیستمی است که خودکار سازی بهبود یافته و کنترل بر روی مدیریت دسترسی ، سازمادهی اطلاعات و خصیصه های نمایش را ارایه می کند .
ما در اینجا یک سری ایده های فراتر از رویکرد را توضیح می دهیم و بازنگری مختصری از مورد استفاده در وب سایت معنایی Twine.com نشان می دهیم مقاله به صورت زیر سازماندهی می گردد : اولا ما کار مربوطه را بازنگری می کنیم ، سپس در مورد فناوری اساسی SemCard توضیح می دهیم و تشریح می نماییم چگونه استفاده می شوند. سپس ما ما پورتال وب Twine.com را توضیح می دهیم که در انجا ما انواع واسط های کاربر را برای توانمند سازی استفاده از Semcard در چندین روش از جمله غنی تر کردن معنایی نشانه های وب ، یادداشت ها ، بلاگ ها و آپلود های علامت گذاری شده معنایی انجام داده ایم .

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود وب معنایی از نمایش تا تحقق , مقاله وب معنایی از نمایش تا تحقق , تحقیق وب معنایی از نمایش تا تحقق

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر