امروز: پنجشنبه 2 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود مقاله ترجمه شده داده کاوی بزرگ مقرون به صرفه در زمینه ابر

دانلود مقاله ترجمه شده داده کاوی بزرگ مقرون به صرفه در زمینه ابر دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: 409 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 24

داده کاوی بزرگ مقرون به صرفه در زمینه ابر یک مطالعه موردی با Kmeans

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

فایل دانلودی فقط شامل فایل ترجمه شده با پسوند pdf بوده و فایل انگلیسی در آن موجود نمی باشد.

بخشی از ترجمه فارسی مقاله:

I . مقدمه
دوران داده های بزرگ آغاز شده است. امروزه , نود درصد از داده ها در طی دو سال اخیر تولید شده و 2.5 کوانتیلین از داده های جدید هر روزه تولید می شوند. برای مثال , هر ماهه در حدود 6 میلیارد عکس جدید به وسیله ی فیسبوک گزارش شده و در هر دقیقه 72 ساعت ویدئو به یوتیوب آپلود می شود. این رشد انفجاری داده , داده کاوی بزرگ را در رنج وسیعی از زمینه ها همانند تجارت , حکومت , مراقبت های بهداشتی و غیره فعال ساخته است.
بسیاری از الگوریتم های داده کاوی در پیچیدگی محاسباتی , نمایان هستند. در سناریو های داده ای بزرگ , به طول انجامیدن فرایند داده کاوی برای ساعت ها و یا حتی روز ها به منظور تکمیل , پدیده ی نادری نیست. از این رو , داده کاوی بزرگ اغلب نیازمند منابع محاسباتی عظیم است. بسیاری از کسب و کار ها و سازمان ها از عهده ی هزینه های زیر ساختی داخلی برای داده کاوی بزرگ , بخصوص کسب کار های با اندازه ی کوچک و متوسط , بر نمی آیند. محاسبات ابری راه حلی کاملی برای این سازمان ها و کسب و کار ها به حساب می آید. مدل ” pay-as-you-go ” که به و سیله ی محاسبات ابری رواج یافته است , دسترسی منعطف و مورد تقاضا برای منابع محاسباتی غیر محدود مجازی را فراهم می کند. این امر اجازه ی اجرای داده کاوی بزرگ را تنها با استفاده از منابع محاسباتی ضروری برای مدت زمان لازم می دهد. در حقیقت , بسیاری از کسب و کار ها و سازمان ها در حال حاضر , دارای داده های ذخیره شده در ابر هستند.
برای چنین کسب و کار ها و سازمان هایی , انجام داده کاوی در ابر , یک انتخاب طبیعی است. هر چند , هزینه ی پولی استفاده از منابع منابع محاسباتی در ابر ( با عنوان هزینه ی محاسبات به آن اشاره شده است) در صورتی که به صورت مناسبی مدیریت نشوند , برای داده کاوی بزرگ , به صورت غیر منتظره ای بالا خواهد بود.
برای مثال , اجرای ماشین مجازی ( VM) 100 m4-xlarge Amazon EC2 , هر روزه هزینه ای در حدود $583,00 را در پی دارد. بنابراین , هزینه ی بهره وری ( هزینه ی مقرون به صرفه ) در ابر , تبدیل به مانعی عمده برای کاربرد های وسیع داده کاوی بزرگ شده است. در این زمینه , مسئله ی حیاتی به منظور تجزیه و تحلیل هزینه ی بهره وری داده کاوی بزرگ در ابر , چگونگی دستیابی به یک نتیجه ی رضایت بخش کافی در حداقل هزینه ی محاسباتی ممکن است. در بسیاری از سناریو های داده کاوی , دستیابی به نتیجه ی مطلوب , همانند دقت 100% ضروری نیست. برای مثال , در رابطه با بازاریابی می توان گفت که داده کاوی معمولا بر روی تعداد زیادی از مشتریان اجرا می شود. حاشیه ی معقولی از بی دقتی قابل قبول است. برای مثال , بازاریابان نیاز ندارند تا مشتریانشان در دسته بندی دقت 100% قرار گیرند. تا زمانی که آنان بتوانند تصویری عمومی را بدست آورند , قادر به تصمیم گیری خواهند بود. در حقیقت , در برخی از سناریو های داده کاوی , آنان دارای دقت 100% نخواهند بود. برای مثال , در پیش بینی آ ب و هوا و پیش بینی ترافیک , این قضیه صادق است.
دست یابی به هزینه ی بهره وری با استفاده از متوقف ساختن فرایند داده کاوی امکان پذیر است, چرا که اغلب دست یابی به یک دقت کافی همانند 99% یا 99.9% , در هزینه های پایین همانند 10% یا 20% نسبت به هزینه ی دستیابی به دقت , 100% از ارجحیت بالاتری برخوردار است.
هزینه ی بهره وری داده کاوی , به تحلیل داده های بزرگ اجازه کمک کرده و اجازه می دهد تا رنجی وسیعی از زمینه ها , به وسیله ی کسب و کار ها و سازمان ها, به ویژه سازمان هایی با اندازه ی کوچک و متوسط تحت پوشش این امر قرار گیرند. هر چند که این مورد به خوبی توسط جامعه ی پژوهشی کشف نشده است. در این مقاله , ما به مطالعه ی k-means , یکی از 10 الگوریتم داده کاوی برتر , به کشف و نمایش هزینه ی بهره وری داده کاوی در ابر می پردازیم.
بخش های باقی مانده ی مقاله به شکل زیر سازماندهی شده اند.
بخش II به توضیح آثار مربوطه می پردازد , بخش III به معرفی روش شناسی اتخاذ شده در این مطالعه می پردازد. بخش IV به ارائه و تحلیل نتایج تجربی, بخش V بیشتر به توضیح یافته های این مطالعه , بخش VI به تحلیل و بررسی تهدید های اعتبار آزمایشات ما و بالاخره, بخش VII به نتیجه گیری این مقاله و به توضیح کار های آینده می پردازد.

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود داده کاوی بزرگ مقرون به صرفه در زمینه ابر یک مطالعه موردی با Kmeans , تحقیق داده کاوی بزرگ مقرون به صرفه در زمینه ابر , مقاله داده کاوی بزرگ مقرون به صرفه در زمینه ابر یک مطالعه موردی با Kmeans

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر