امروز: دوشنبه 22 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری

پاورپوینت پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری دسته: پاورپوینت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 1191 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 39

دانلود پاورپوینت پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری بررسی پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری پاورپوینت جامع و کامل پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری کاملترین پاورپوینت پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری پکیج پاورپوینت پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری مقاله پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری تحقیق پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 39 صفحه

پیاده سازی ارگونومی در محیط اداری

Office Ergonomics اولین گام در پیاده سازی ارگونومی در محیط اداری، آنالیز كاری است كه انجام می شود.

آنالیز كامل، به یافتن علل دقیق مشكلات و بكار بستن راه حلهای مناسب كمك می كند.

در اكثر موارد، مشكلات موجود به كمك كاركنان و منابع محلی قابل حل خواهد بود.
Office Ergonomics ارگونومی با بسیاری از موضوعات سر و كار دارد. ارگونومی از كارمند و ایستگاه كارش شروع می‌شود و به كل قسمت یا سازمان تسری می یابد.

بسیاری از عوامل سازمانی و محیطی، همچنین انتخاب و خرید مبلمان اداری تحت كنترل مدیریت است.

از طرفی بسیاری از عوامل مرتبط با آرایش محیط كار و عادات كاری در كنترل كارمندان است. تمركز ارگونومی همیشه بر طراحی برای انسان است.

انسان دارای ویژگیهای منحصر بفردی است كه بعضی از این ویژگیها مانند سن و قد قابل تغییر نیستند اما بعضی از این ویژگیها مانند آموزش و تجربه قابل دستكاری اند.
آنالیز محیط كار آنالیز محیط كار اولین گام در جهت حذف علل بالقوه اختلالات اسكلتی عضلانی است.

آنالیز شغل نشان می دهد كه هر كارمند روزانه چه كارهایی انجام می دهد. این امر با شرح وظایف شغلی كه الزامات را بیان می كند متفاوت است زیرا در آنالیز شغلی اطلاعاتی در باره نحوه انجام كار جمع آوری می‌شود.

لازم است كارمندان در آنالیز شغل دخیل باشند زیرا آنان بهترین منبع اطلاعات در مورد فعالیتهای روزمره و مشكلات ناشی از آن هستند.
آنالیز محیط كار
آنالیز محیط كار آنالیز ایستگاه كار: اجزای فیزیكی ایستگاه كار مثل موقعیت مانیتور، صفحه كلید، سطح كار و صندلی.

آنالیز محیطی: روشنایی، درخشندگی، دما، رطوبت، صدا و سایر عواملی كه راحتی افراد را متاثر می سازد.

آنالیز سازمانی: مسئولیتها، برنامه كار، اضافه كاری و سایر جنبه هایی كه شرایط كار خوانده می شوند. این عوامل خارج از كنترل كارمندان بوده و دارای بیشترین تاثیر بر ریسك فاكتورهایی از قبیل تكرار، كار استاتیك و زمان مواجهه است. مراحل آنالیز اولیه محیط كار 1-با كارمندان صحبت كنید تا دریابید آیا در كارهایی كه انجام می دهند تكرار، كار استاتیك، پوسچرهای نامناسب یا سایر ریسك فاكتورها وجود دارد حتی اگر آنان تجربه ناراحتی یا علائم آسیب را در طول كار ندارند.

2- كارمندان را در حین انجام كار مشاهده كنید تا ریسك فاكتورها و علل آنها مشخص شود. همزمان عوامل موجود در ایستگاه كار، محیط و سازمان كه می توانند ریسك فاكتور ایجاد نمایند را ثبت كنید.

3- در صورت وجود ریسك فاكتورها، راه حل های فوری و دراز مدت را با كارمندان در میان بگذارید. تغییرات فوری را در مورد مشكلات ساده مثل ارتفاع مانیتور یا محل قرارگیری ماوس اجراكنید. مراحل آنالیز جامع محیط كار 1-با كارمندان صحبت كنید. دلیل انجام آنالیز را برای آنان توضیح دهید و شرایطی را ایجاد كنید كه آنان قادر به پاسخگویی راحت به سوالات باشند. ببینید آنها دقیقا چه كارهایی را انجام می دهند و مشكلات، ناراحتی ها و علائم آسیب را در آنان ثبت نمایید.

2-مدتی نحوه انجام كار آنان را مشاهده كنید تا ایده ای در باره عادات كاری شان بدست آورید. قبل از آنكه از آنان سوال كنید اجازه بدهید آنان كار معمول خود را انجام دهند. روی قسمتهایی از شغل كه بیشترین مشكل و ناراحتی در آن اظهار می شود متمركز شوید زیرا این نقاط اولویت كنترل دارند. در هر شغل ریسك فاكتورها را مشخص و شدت و فركانس هر ریسك را ثبت نمایید.

3-با توجه به فعالیتهای مختلف شغلی كه باید انجام گیرد ایستگاه كار، وسایل و تجهیزات و محیط را آنالیز نمایید. بر تطابق وسایل و محیط بر كارمند متمركز شوید بجای آنكه انتظار داشته باشید آنان پوسچر و رفتارشان را با كار تطبیق دهند.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری , بررسی پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری , پاورپوینت جامع و کامل پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری , کاملترین پاورپوینت پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری , پکیج پاورپوینت پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری , مقاله پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری , تحقیق پیاده سازی ارگونومیی در محیط اداری

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر