امروز: پنجشنبه 2 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت جعل اسناد و راههای مقابله با آن

پاورپوینت جعل اسناد و راههای مقابله با آن دسته: پاورپوینت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 328 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 106

دانلود پاورپوینت جعل اسناد و راههای مقابله با آن بررسی جعل اسناد و راههای مقابله با آن پاورپوینت جامع و کامل جعل اسناد و راههای مقابله با آن کاملترین پاورپوینت جعل اسناد و راههای مقابله با آن پکیج پاورپوینت جعل اسناد و راههای مقابله با آن مقاله جعل اسناد و راههای مقابله با آن تحقیق جعل اسناد و راههای مقابله با آن

قیمت فایل فقط 25,300 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 106 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم

جعل اسناد و راههای مقابله با آن

تعریف سند درمعناى لغوى:
سند را همان تكیه گاه، آنچه پشت به آن دهند و یا هر چیزى كه بتوان به آن استناد جست و قابل اعتماد باشد، گویند.
در فرهنگ ادارى :
به طور كلى، سند، حاصل خدمت و فعالیتى است كه افرادو سازمان هاى مختلف، به صورت نوشته یا اشكال مختلف دیگر، با رعایت موازین و مقررات، تهیه و تنظیم كرده ا ند، و براى مراجعات بعدى نگه داشته ا ند.
بنا به تعریف معاون پیشین اسناد ملی:
سند، هرگونه اطلاعاتی است كه دردستگاه دولتی تولید شود یا به آن برسد و به طور دائمی در تصرف دولت باشد و از نظر قضائی، سیاسی، اجتماعی،هنری و تاریخی، ارزش نگهداری داشته باشد.

در قوانین مدنی ایران: سند، عبارت است از هر نوشته كه در مقام دعوا یا دفاع، قابل استناد و وسیلة اثبات باشد.   انواع اسناد سند بر چند نوع است:
1 - سند در وجه حامل: نوشته ا ى كه امضاكنندۀ آن تعهدمى كند، وجه یا وجوهى را در موعد معین، به هركس كه آن نوشته را ابراز دارد، بپردازد؛ یعنى دارندۀ آن،مالك آن شناخته مى شود.
2 - سند رسمى: سندى است كه در ادارۀ ثبت اسناد واملاک و یا دفترهای اسناد رسمى یا در نزد مرجعى
ذیصلاح یا سایر مأموران رسمى، در حدود صلاحیت آن ها و بر طبق مقررات قانونى تنظیم شده باشد.
3 - سند عادى: هر سندی كه رسمى نباشد، بر مبنای قانون، سند عادى تلقی می گردد. در واقع، سندى كه فاقد شرایط سند رسمی باشد، سند عادی است.
قانونگذار، از حیث اعتبار و آثار حقوقى، اسناد را به سه دستة رسمى، عادى و لازم ا لاجرا، تقسیم كرده است. اسناد تجاری اسناد تجاری ازقبیل چك ، سفته و برات جزء اسناد عادی محسوب میشوند،كه از نظرمقررات تنظیم دارای ضوابط خاصی میباشند.
قانونگذار مزایای خاصی را برای اینگونه اسناد تجاری نسبت به سایر اسناد عادی قائل شده است. مفهوم جعل جعل در معناى لغوى:
به معنی ساختن، قرار دادن ،نهادن، وضع كردن، زشتى را نیكو گردانیدن، مبدل ساختن و دیگرگون كردن، آمده است.
در قوانین بیشتر كشورها از جمله ایران، جرم جعل تعریف نشده و صرفاً به ذكر مصادیق، روش های ارتكاب و مجازات مرتكب آن، بسنده شده است
برخی حقوقدانان در تعریف جعل گفته ا ند: جعل عبارت از قلب متقلبانة حقیقت در سند، نوشته یا چیز دیگر است، به قصد اضرار به غیر، به روش های پیش بینی شده در قانون.


  در تعریفی دیگر جعل تغییر دادن آگاهانة نوشته یا سایر چیزهای مذكور در قانون دانسته شده است كه به قصد جا زدن آن به عنوان اصل، برای استفادۀ خود یا دیگری و به ضرر غیر صورت می گیرد.
حقوقدان دیگری نیز، جعل را قلب متقلبانة حقیقت به زیان دیگری در سند،نوشته یا هر چیز دیگر، به یكی از طرق مذكور در قانون نامیده است.
از دیدگاه قانونگذار: جعل عبارت از ساختن نوشته یا سند یا ساختن مهر یا امضای اشخاص رسمی یا غیررسمی،بدون اجازۀ صاحب آن و نظایر این ها، به قصد تقلب است.
همان گونه كه ملاحظه می شود، عنصر اصلی تعاریف ارائه شده قلب متقلبانة حقیقت است. یعنی هر قلب حقیقت، جعل محسوب نمی شود؛ بلكه قلب به قصد تقلب مشمول این عنوان است.
به عنوان مثال، هر حروفنگاردادگستری، ممكن است روزانه مرتكب لغزش های تایپی زیادی شود و منشی یا قاضی، ناچار به تصحیح یا تغییراین لغزش ها باشد؛ اما باتوجه به این كه قلب صورت گرفته متقلبانه نمیباشد، آن عمل جرم محسوب نمی شود.در جعل سند، باید توجه داشت كه قلب حقیقت وقتی جعل می شود كه مربوط به حكم سند یا مربوط به اموری باشد كه سند یا نوشته، برای اثبات یا نفی آن تنظیم شده است. باتوجه به تعاریف ارائه شده، میتوان گفت منظوراز جعل سند، عبارت ازتغییر یا تحریف متقلبانة حقیقت در نوشته یا سند یا هر چیز دیگر، به قصد زیان رساندن به دیگری است .


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 25,300 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت جعل اسناد و راههای مقابله با آن , بررسی جعل اسناد و راههای مقابله با آن , پاورپوینت جامع و کامل جعل اسناد و راههای مقابله با آن , کاملترین پاورپوینت جعل اسناد و راههای مقابله با آن , پکیج پاورپوینت جعل اسناد و راههای مقابله با آن , مقاله جعل اسناد و راههای مقابله با آن , تحقیق جعل اسناد و راههای مقابله با آن

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر