امروز: چهارشنبه 20 آذر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

اکولوژی گندم 22 اسلاید

اکولوژی گندم 22 اسلاید دسته: کشاورزی و زراعت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 2195 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 22

اکولوژی گندم 22 اسلاید

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

اکولوژی گندم 22  اسلاید

مقدمه و اهمیت اقتصادی گندم: گندم معمولی (T.
aestivum L.
em.
Tell) در محدوده وسیعی از شرایط آب و هوائی جهان رشد می‌كند و در حقیقت این گیاه از سازگار‌ترین گونه‌ها بوده و به عنوان یكی از اصلی‌ترین مواد غذای بشر و مهمترین محصول زراعی و ماده غذایی در اكثر كشورها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
زمین‌های زیادی در سر‌تا‌سر جهان در مقایسه با سایر گیاهان زراعی، به كشت آن اختصاص داده شده است، زیرا گندم غذای اصلی انسان است كه به طور مستقیم مورد مصرف قرار می‌گیرد.
گندم منبع اصلی كربوهیدرات غذای انسان را تشكیل داده و از لحاظ تهیه نان و ارزش نانوایی، آرد هیچ‌یك از غلات به پای آرد گندم نمی‌رسد.
به خاطر داشتن بافت همبندی گلوتن گندم، خاصیت نانوایی آن دارای ارزش بسیار بالایی است.
كیفیت گلوتن گندم بستگی به ژنوتیپ گندم‌ها دارد و همین صفت است كه آرد گندم را ممتاز می‌نماید.
بر خلاف هر غله دیگری، گلوتن گندم قادر است ور آمدن خمیر را از طریق تشكیل سلول‌های كوچك گاز و نگهداشتن گازكربنیك تشكیل شده در اثر تخمیر، به انجام برساند.
در ایران مانند بسیاری از كشورهای جهان، نان حاصله از گندم مهمترین ماده غذائی روزانه مردم را تشكیل می‌دهد و نقش عمده‌ای در تأمین انرژی و پروتئین مورد نیاز بدن به عهده دارد.
نان گندم یكی از ضروری‌ترین مواد غذائی و قوت اصلی اكثریت عظیمی از مردم كشورمان را تشكیل می‌دهد.
بر طبق آمار مختلف متوسط سهم مصرف نان در كل انرژی مورد احتیاج حدود 40 درصد می‌باشد.
به دلیل محتوای بسیار زیاد دانه از مواد پروتئینی و هیدرات كربن و نیز نسبت میان آنها كه برای انسان بسیار عالی و مفید می‌باشد، امكان نگهداری دانه به مدت طولانی و حمل آنها به مسافت‌های خیلی زیاد بدون اینكه تغییراتی در آنها بوجود بیاید، میسر است و همچنین امكان كشت موفق آن در شرایط آب و هوای كاملا متفاوت (سرد و معتدل، خشك و گرم و.
.
.
) و تا ارتفاعات خیلی بالا در پرو تا ارتفاعات 400 متری كشت می‌گردد و در كل وجود آب و دمای مناسب، در تمام مناطق دو عامل تعیین كننده در میزان كشت گندم است.

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

برچسب ها : اکولوژی گندم 22 اسلاید , اکولوژی گندم , پاورپوینت اکولوژی گندم 22 , پاورپوینت اکولوژی گندم , تحقیق و بررسی اکولوژی گندم , تحقیق و بررسی در مورد اکولوژی گندم , بررسی اکولوژی گندم , اکولوژی , گندم , پاورپوینت گندم

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر