امروز: چهارشنبه 20 آذر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

اکولوژی برنج 21 اسلاید

اکولوژی برنج 21 اسلاید دسته: کشاورزی و زراعت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 1019 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

اکولوژی برنج 21 اسلاید

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

اکولوژی برنج 21 اسلاید

  • اکولوژی برنج
  • پروژه اکولوژی برنج
  • بررسی اکولوژی برنج
  • پاورپوینت اکولوژی برنج
  • تحقیق اکولوژی برنج
  • درباره اکولوژی برنج
  • اکولوژی برنج 21 اسلاید
  • پاورپوینت اکولوژی برنج

پاورپوینت اکولوژی برنج

اسلاید دوم:

فصل اول

مقدمه، مبداء اولیه برنج:

نام برنج از زبان هندی گرفته شده است که به آن اریسی (Arisi) می گویند. در زبان انگلیسی به برنج Rice گفته می شود که همان نام عمومی برنج است. در زبان فرانسه Riz و در استان گیلان به برنج (بج) (Bej) و به خوشه آن (ورزه) (Vorze) و به شلتوک آن جو می گویند.

کشت برنج که امروزه در تغذیه صدها میلیون انسان در سرتاسر جهان نقش مهمی را عهده دار است. در چین و هندوستان سابقه هفت هزار ساله دارد، اما کشت برنج در ایران از 2000 سال پیش متداول بوده است. در زمان هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان نیز در ایران برنج کشت می شده است. هم اکنون در استان های گیلان و مازندران از مناطق تولید برنج در کشور هستند.

اعتقاد بر این است که منشاءoryza sativa متداولترین گونه برنج، قاره آسیا است. 90درصد کل تولید برنج از آسیاست، از جمله کشورهایی مثل چین، هندوستان، ژاپن، کره، جنوب شرقی آسیا و جزایر مجاور اقیانوس آرام کشت می شود. در خارج از آسیا، کشورهایی مثل برزیل و ایالات متحده با تولید 5/0درصد از برنج مصرفی جهان، بیشترین مقدار تولید را دارند.

اسلاید سوم:

برنج از آن جهت در تغذیه انسان قرار می گیرد که دارای حدود 7/7% پروتئین، 2/75% مواد غیرازته، 4/0% چربی، 2/2% سلولز و 5/0% خاکستر می باشد.

قابلیت هضم برنج به مراتب بیش از سیب زمینی، نان چاودار، گندم شیر و سایر محصولات غذایی است. از نظر ارزش غذایی و میزان کالری تولیدی، برنج بر اکثر مواد غذایی مورد مصرف انسان برتری دارد. تغذیه مداوم با دانه های برنج که دارای مقدار کمی ویتامین B1 است، در انسان ایجاد مرض بری بری می نماید.

برنج حدود 2000 سال است که در چین و هندوستان کشت می شود. این گیاه از آسیای جنوب شرقی به چین وارد و بعد به آسیای صغیر، اروپا و آفریقا گسترش یافت.

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : اکولوژی برنج 21 اسلاید , اکولوژی برنج , پاورپوینت اکولوژی برنج 21 اسلاید , پاورپوینت اکولوژی برنج , تحقیق در مورد اکولوژی برنج , بررسی اکولوژی برنج , تحقیق و بررسی اکولوژی برنج , اکولوژی , برنج , پاورپوینت در مورد برنج , پاورپوینت برنج

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر