امروز: دوشنبه 25 آذر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

اصلاح آفتابگردان زراعی 24 اسلاید

اصلاح آفتابگردان زراعی 24 اسلاید دسته: کشاورزی و زراعت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 577 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 24

اصلاح آفتابگردان زراعی 24 اسلاید

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

اصلاح آفتابگردان زراعی 24 اسلاید

اصلاح آفتابگردان زراعی Helianthus annus آفتابگردان زراعی.
عنا وین ویژگی های گل دورگ گیری مصنوعی وخود گرده افشانی دورگ گیری طبیعی اهداف اصول اصلاح و دو رگ گیری در آفتابگردان 1- ویژگی های گل آفتابگردان یك نبات بسیار دگرگرده افشان می باشد.
علت این امر وجود پدیده ای بنام عدم آمادگی همزمان اندام های نر و ماده گل برای تلقیح که اصطلاحا Dichogamy گفته می شود، می باشد.گل های بشقابی منفرد، به طور موثری پروتاندر (یعنی حالتی که پرچم زودتر از مادگی آماده تلقیح است) هستند و وضعیت كلاله در بالای بساك ها، عمل خود باروری را مشكل می سازد.
كنترل شدة ژنتیكی خود ناسازگاری در لینه های معین؛ از سوراخ شدن خامه توسط گرده جلوگیری كرده و باروری را انجام می دهد.
*ساختمان گل در آفتابگردان* آفتابگردان اساساً به وسیلة حشرات، گرده افشانی می شود.
زنبوران، بیشترین بازدید كنندگان گل در روزهای گرم و آفتابی محسوب می شوند.
گرده افشانی كمی به وسیلة باد صورت می گیرد.
گردة آفتابگردان نسبتاً سنگین و چسبنده است و اكثر گرده ها به صورت توده های پنج تایی یا بیشتر روی برگ ها و یا روی زمین می افتد.
به همین دلیل نمی توانند توسط باد منتقل شوند و عامل اصلی گرده افشانی حشرات به ویژه زنبور های گرده افشان می باشند.
گرده افشانی به وسیله حشرات گل در آفتابگردان از نوع کلاهپرک می باشد که در زراعت اصطلاحا به آن طبق(head) می گویند.گل ها در آفتابگردان به دو شکل دیده می شوند : 1 ـ زبانه ای شکل 2- لوله ای شکل گلهای زبانه ای شکل در حاشیه طبق و عمدتا زرد رنگ و تولید دانه ندارند.چون فاقد پرچم اند و مادگی آنها نیز تحلیل رفته است و نقش انها جلب حشرات می باشد.
گلهای لوله ای شکل گلهای کاملی هستند و تولید دانه می کنند.گلدهی از حاشیه طبق شروع شده و به سمت مرکز ادامه پیدا می کند به عبارتی در مراحل دانه بندی گیاه دانه های رسیده تر در بخش های کناری طبق دیده می شود.
طبق آفتابگردان، یك گل آذرین مركب تركیب شده از گلهای منفرد در یك صفحه بزرگ می باشد، كه به وسیلة گلهای شعاعی احاطه می شود.
گلهای شعاعی طبیعتاً غیر جنسی می باشند، اما بعضی از آنها امكان دارد گرده تولید كنند.
گل های موجود در روی صفحه، كامل هستند كه شامل گلبرگ ها و پنج بساك می باشند، كه در لوله های مجزا متحد می شوند.
گل های موجود در روی صفحه، در دوایر متحدالمركز منشعب از مركز طبق مرتب می شوند و آنگاه گلدهی به میزان یك تا چهار ردیف در روز و از محیط به طرف طبق، پیش می رود.
مراحل موجود در رشد یك گل موجود درطبق گل نارس (A گرده در درون لوله بساك آزاد شده (B دراز شدن خامه وخارج شدن گرده (C جدا شده و پذیرنده و آماده گرده افشانی هستند لب های كلاله (D پذیرندگی كلاله پس از گرده افشانی كاهش می یابد (E .
2- دورگ گیری مصنوعی و خود گرده افشانی 2-1- وسایل مورد نیاز: اخته كردن والد ماده با پنس انجام می شود.
كارگران برای نوع پنس ها دارای سلیقه شخصی می باشند؛ در سال 1941، چاقویی را برای برداشت گلهای غیر ضروری توضیح داد كه به وسیلة شكافتن یك جفت رویة پوششی پنس و نصب هر بخش در یك رشته چوبی، ساخته می شود.
جهت به دست آوردن شكل چاقو، لبة پنس با استفاده از یك تیغة كوچك، در

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : اصلاح آفتابگردان زراعی 24 اسلاید , اصلاح آفتابگردان زراعی , پاورپوینت اصلاح آفتابگردان زراعی 24 اسلاید , پاورپوینت اصلاح آفتابگردان زراعی , تحقیق در مورد اصلاح آفتابگردان زراعی , بررسی اصلاح آفتابگردان زراعی , تحقیق و بررسی در مورد اصلاح آفتابگردان زراعی , تحقیق و بررسی اصلاح آفتابگردان زراعی , اصلاح آفتابگردان , آفتابگردان زراعی , آفتابگردان , زراعی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر