امروز: دوشنبه 22 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران

تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران دسته: اقتصاد
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 12 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران

بررسی ویژگیهای اقتصاد ایران از نگاه كلان نگری و بررسی ساختار دیوان سالاری دولتی ، همچنین آثار افزایش جمعیت و چگونگی هزینه كردن درآمدهای نفتی و قدرت خرید آن محورهای سخنرانی آقای دكتر محمدحسین ادیب یك صاحب نظر اقتصادی بودكه به تازگی در خانه مدیران سازمان مدیریت صنعتی ایراد شد.
وی كه عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان است در آغاز سخنان خود به فرصتها و تهدیدهای بخش صنعت در اقتصاد 5سال آینده كشور اشاره كرد و افزود: پیش از ورود به بحث اصلی ، بررسی چند ویژگی از اقتصاد كلان ایران ضروری به نظر می رسد.همان طور كه می دانید ما دارای نوعی بوروكراسی دولتی هستیم كه كار یك نفر را به چهارنفر سپرده است و كاری را كه بخش خصوصی مثلا با یكهزار تومان انجام می دهد، این نوع بوروكراسی به سه هزار تومان انجام می دهد. وی افزود: تا سال 1350، سالیانه تعدادیك میلیون تولد در ایران ثبت می شد. اما این تعداد افزایش می یابد و در سال 58 به دومیلیون تولد در سال رسید، این فرایند برای مدت ده سال تداوم داشت . از سال 68 تعدادمتولدین بطور سالانه كاهش می یابد، طوری كه در سال 1373 تعداد متولدین ثبت شده یك میلیون و دویست هزار نفر اعلام شد كه تقریبا تا سال جاری ادامه یافته و این به معنای نوعی ثبات جمعیتی در كشورمان است .
اما اولین طلایه داران موج ده ساله "58-68"، در فروردین ماه امسال ، 20 سالگی خودرا پشت سر گذاردند. این جمعیت 20ساله از حالا به بعد به دنبال فرصت اشتغال هستند.به عبارت دیگر در برش 10 سال آینده ده تا دومیلیون نفر قرار است وارد بازار كار شوند واگر در شاكله برنامه سوم بیندیشیم ، در برش پنجسال آینده 5 تا دومیلیون یا 10 میلیون نفروارد بازار كار خواهندشد.
آمار بانك مركزی حاكی است كه سال گذشته تعداد 340 هزار اشتغال در كشور ایجادشده است . خوب ، اگر ما با این بضاعتی كه سال گذشته حركت كردیم قصد داشته باشیم پنج سال آینده را نیز ادامه دهیم پس 5 تا 340 هزار اشتغال یعنی یك میلیون و 700 هزارشغل ایجاد خواهدشد. اما گفته شد تعداد 10 میلیون نفر قرار است ظرف 5 سال آینده وارد بازار كار شوند. اختلاف این دو حدود 8 میلیون است . و این مطلبی است كه آقای خاتمی در سخنرانی تبریز به آن اشاره كردند كه گفتند، "لشكر بیكاران در راه است ". دراصطلاح جامعه شناختی به لشكر بیكاران ، لشكر اغتشاش نیز گفته می شود.

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران , تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر