امروز: دوشنبه 29 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت تولید بیوسورفاکتانت

پاورپوینت تولید بیوسورفاکتانت دسته: فنی و مهندسی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 2320 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 26

بیوسورفاکتانت ها در آب زدایی از ذغال سنگ – خمیر کاغذ – صنایع نساجی – صنایع غذایی – صنایع فرآوری سنگ معدن اورانیوم – لوازم آرایشی بهداشتی – شوینده ها – صنایع داروسازی کاربرد دارند

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

تاریخچه:

فرآورده های نفتی از پرمصرف ترین مواد شیمیایی در دنیای مدرن امروز محسوب می شوند.

 با توجه به اینکه نفت حاوی مواد شیمیایی خطرناکی نظیر بنزن، تولوئن، اتیل بنزن، زایلن، نفتالن و غیره است، می تواند برای سلامت گیاهان، جانوران و انسان مضر باشد.

در این میان با وجودی که نشت های عظیم نفتی سهم کمی از آلودگی را به خود اختصاص می دهد اما به دلیل خسارات زیادی که به محیط زیست وارد می کند نگرانی بیشتری را بوجود می آورد. مطابق آمار ITOPF،از سال۲۰۰۰ تا۲۰۰۸ تنها۱۹۶۰۰۰ تن نفت در اثر حوادثی که برای نفت کش ها پیش آمده وارد دریا شده است. در دی ماه۱۳۸۸ یک چاه نفت در منطقه مارون خوزستان نشت کرد و در اثر آن حدود۲۰ هزار بشکه نفت وارد منطقه شد و۱۰۰ هکتار زمین را آلوده کرد. 

فاجعه خلیج مکزیک که بر اثر نشت نفت از یک چاه نفت دریایی در این خلیج به وجود آمد، پس از انفجار سکوی "دیپ‌واتر هورایزون" تحت مسوولیت شرکت نفت بریتانیا در تاریخ 20 آوریل 2010 (31فروردین 89) ایجاد شد بیش که از 32 میلیارد دلار خسارت به بار آورده است. 


حذف آلودگی های نفتی

آلودگی های نفتی به سه روش فیزیکی ، شیمیایی و زیستی پاکسازی می شوند.

فیزیکی: برای حذف آلودگی آبها از ابزارهای جمع کننده مثل skimmer استفاده  می شود. در مورد خاک های آلوده نیز روش landfilling که نوعی سیستم دفن بهداشتی مواد آلوده است و یا سوزاندن به کار گرفته می شود.

و.............

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

برچسب ها : آلودگی های نفتی , skimmer , landfilling , آنزیم ها

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر