امروز: پنجشنبه 25 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

سرطان و راههای پیشگیری

سرطان و راههای پیشگیری دسته: پزشکی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 233 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 31

در هر عصری از تاریخ ، بشر گرفتار ترس از یك بیماری بوده است در عهد باستان انسان از بیماری سل سپس از سرطان و اینك از بیماری نوظهوری مانند ایدز رنج می برد اما بی شك سرطان از نگران كننده ترین این بیماریهاست و كشف راههای پیشگیری از آن هدف اصلی پژوهشگران می باشد

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید


مقدمه

در هر عصری از تاریخ ، بشر گرفتار ترس از یك بیماری بوده است . در عهد باستان انسان از بیماری سل سپس از سرطان و اینك از بیماری نوظهوری مانند ایدز رنج می برد . •اما بی شك سرطان از نگران كننده ترین این بیماریهاست و كشف راههای پیشگیری از آن هدف اصلی پژوهشگران می باشد.


سرطان چیست ؟

 •در برخی از شرایط به عللی یك سلول تغییر شكل پیدا كرده و تبدیل به یك سلول سرطانی می شود.

•سلول سرطانی شباهت زیادی به سلولهای طبیعی بدن ندارد و برای هدف خاصی ، یا وظیفه بخصوصی تقسیم بندی نمی شود. تقسیم بندی بی هدف و سریع سلولهای سرطانی در هر نقطه از بدن كه باشد به تدریج توده یا توموری تشكیل می دهد. این توده با ترشح موادی به داخل بدن و یا فشار به اعضاء مجاور موجب اختلالات عظیمی در بدن می گردد.

•سلولهای سرطانی بعد از یك دوره مشخص از بین نمی روند و بدون هدف خاصی رشد می كنند. به مجموعه این توده سلولی و علائم و عوارض آنها بیماری سرطان گفته می شود.

عوامل سرطانزا 

•انواع دخانیات : سیگار ، چپق ، قلیان ، پیپ و جویدن تركیبات حاوی برگ تنباكو از مهمترین سرطانزاهای ایران هستند كه می توانند در بیشتر اعضاء بدن تولید سرطان كنند. ( لب ، حنجره ، ریه ، مری ، مثانه ، ركتوم ، ..... ) 

و........

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : سرطان , علت ایجاد سرطانها , عوامل سرطانزا , نحوه ایجاد و انتشار سرطانها

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر