امروز: چهارشنبه 1 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

HIV علائم عفونت

HIV علائم عفونت دسته: پزشکی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 31 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

با کاهش قدرت سیستم دفاعی، به مرور زمان بدن آماده ابتلا به عفونت ها و سرطان هایی می شود که به طور معمول در مردم عادی دیده نمی شوند، این بیماری ها به صورت بیماری های ریوی، اسهال های شدید و مزمن، تب های طولانی، کاهش وزن، اختلالات شخصیتی، بیماری های مغزی و پوستی خود را نشان می دهند علائم آلودگی با HIV بسیار پیچیده است و دارای مراحل چندی است که الزاما

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید


سیر بیماری

الف : عفونت اولیه ( سندرم رترو ویروسی حاد )

ویروس پس از ورود به خون ، از طریق گیرنده 4 CD وارد سلولهای مربوطه شده به سرعت شروع به تكثیر كرده همزمان به غدد لنفاوی مهاجرت می كند. در 50تا70%موارد اولین علائم عفونتHIV  حدود1 الی6 هفته (بطور متوسط 3 هفته) بعد از تماس، با علائمی شبیه منونوكلئوز عفونی ظاهر می شود. شایعترین علائم این مرحله شامل تب ، خستگی ، ضایعات پوستی ، بزرگی غدد لنفاوی، گلودرد و ضعف میباشد. كاهش وزن، درد عضلانی، درد مفاصل ، سردرد،مننژیت، اسهال،تهوع و استفراغ در این مرحله شایع بوده، ممكن است بزرگی کبد و طحال ، برفك دهانی ، بیماری عصبی نیز دیده شود. این دوره 1 تا 3 هفته طول كشیده و خودبخود بهبود می یابد. با درنظرگرفتن احتمال بدون علامت بودن این مرحله توجه و شك پزشكان به عفونت اهمیت خواهد داشت.


ب : عفونت بدون علامت  

این مرحله از اهمیت بسزایی در روند انتقال بیماری برخوردار است. زیرا در این مرحله فرد آلوده هیچگونه علامت بالینی مشخصی نداشته ، بسیاری اوقات به طور تصادفی با یك آزمایش خون مثبت تشخیص داده میشود. نكته دیگر اینكه این مرحله می تواند بطورمتوسط 10 سال طول بكشد . لذا شناسایی افراد در این مرحله و نیز مشاوره و آزمایش داوطلبانه و آموزش در خصوص راههای سرایت بیماری در كنترل عفونت حائز اهمیت است.

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : HIV علائم عفونتسیر بیماری عفونت اولیه ( سندرم رترو ویروسی حاد ) عفونت بدون علامت عفونت علامتدارسندرم نقص ایمنی اكتسابی (ایدز)

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر