امروز: دوشنبه 22 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق فرقه اسماعیلیه

تحقیق فرقه اسماعیلیه دسته: تاریخ و ادبیات
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 2113 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 30

از ابتدای شكل‌گیری فرقه اسماعیلیه تاكنون كه امام چهل و نهم آنان یعنی آقاخان چهارم در قید حیات است، این فرقه سرنوشتی بس عجیب و سخت را داشته است كه تشكیل دو حكومت در مصر و ایران، قلع و قمع توسط مغولان، مخفیانه زندگی كردن امامان اسماعیلی، انشعابات متعدد، گرایش به تصوف و نهایتا پیوند خوردن با استعمار انگلیس و استقرار در اروپا بخشی از تاریخ پر فراز و

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

مقدمه

امام فعلی این فرقه «شاه كریم الحسینی» معروف به «آقاخان چهارم» است كه اینك در فرانسه سكونت دارد و مؤسسات تجاری، اقتصادی و فرهنگی در  سراسر جهان را هدایت می‌كند. وی  اینك 68 سال سن دارد، نوه امام قبلی است و از سن 20 سالگی تاكنون امامت كرده است. آقاخان چهارم زمانی كه به امامت اسماعیلیان رسید در دانشگاه هاروارد تحصیل می‌كرد و یك سال بعد در رشته تاریخ اسلام از آن دانشگاه لیسانس گرفت.

آقاخان چهارم كه اسماعیلیان وی را «حاضر امام» می‌خوانند در حالی خود را از نوادگان پیامبر‌(ص) و حضرت زهرا (س) می‌خواند كه در  تاریخ اجداد وی سه بار انقطاع رخ داده است و انتساب وی به پیامبر را مشكوك و بلكه مردود می‌سازد و جالب آن كه مادر وی زنی انگلیسی و همسر وی آلمانی است و پس از ازدواج با وی، اسماعیلی شده است.

اسماعیلیان از زمان تأسیس دولت فاطمی در افریقا تا زمان نیمه امامت آقاخان سوم (جز اندك زمانی در تاریخ حیات خود كه مجبور به پذیرش فقه اهل سنت شدند)، رسما به فقهی عمل می‌‌‌كردند كه نزدیكی آن به فقه شیعه به حدی زیاد بود كه فقهای  شیعه اثنی عشری، تا قرن‌ها فقیه بزرگ اسماعیلی «قاضی نعمان» صاحب كتاب «دعائم الاسلام» را از خود می‌پنداشتند. اما در زمان آقاخان سوم بود كه آنان از فقه قاضی نعمان فاصله گرفتند.

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : فرقه اسماعیلیه آقاخانی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر