امروز: دوشنبه 6 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پیش گیری و درمان آلرژی به پنی سیلین

پیش گیری و درمان آلرژی به پنی سیلین دسته: علوم پزشکی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 14 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 5

واکنشهای زیانباری که در اثر مصرف داروهابوجود می اید تعدد و از مسائل مهم پزشکی محسوب می شونددراین بین پینی سیلین و ترکیبات نیمه صناعی ان و سایر آنتی بیوتیک های بتالاکتام که واکنش متقابل با پینی سیلین دارند

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پیش گیری و درمان آلرژِی به پنی سیلین

واکنشهای زیانباری که در اثر مصرف داروهابوجود می اید تعدد و از مسائل مهم پزشکی محسوب می شوند.دراین بین پینی سیلین و ترکیبات نیمه صناعی ان و سایر آنتی بیوتیک های بتالاکتام(که واکنش متقابل با پینی سیلین دارند)،نقش مهمی را ایفا می کنند.آمار های عمومی شیوع آلرژِی به ترکیبات فوق را بین 10-1 درصد ودر بیماران بستری بین10-5 درصد گزارش نموده اند .البته گاهی این واکنشها مختصر و شامل بثورات پوستی است،ولی واکنشهای شدید مانند شوک ،انسداد حاد مجاری تنفسی فوقانی و تحتانی هم اتفاق افتاده و باعث مرگ بیمار تیز می شوند.

بطور کلی،عوارض ناشی از وامنشهای زیانبار دارو ها و از جمله ترکیبات  پینی سیلین را می توان به سه دسته واکنشهای غیر ایمونولوژیک،احتمالا ایمونولوژیکو بطور قطعی از نوع ایمونولوژیک تقسیم کرد،که در نوع ایمونولوژیک آنتی کرها از نوع IgE نقش اساسی ارند.

عوامل موثر در ایجاد واکنشهای الرژیک یا فاکتور های خطر را می توان بطور خلاصه کرد:

1-تماس:با وجود اینکه حساس شدن به پینی سیلین می تواند از راه غیر درمانی (تماس از راه غذایی و حتی از راه داخل رحمی)بوقوع بپیوندد. مهذا بعد از مصرف یک  یا چند دوره ترکیبات پینی سیلین است که بیمار به ان حساسیت پیدا کرده و فرصت کافی برای ایجاد IgE اختصاصی پیدا می شود.لذا مصرف بی رویه و مکرر پینی سیلین از عوامل مهم حساس شدن یشمار می رود.

2-سن:شیوع آلرژی به پینی سیلین در سنین جوانی و نیمه متوسط عمر شایعتر است.هنوز مشخص نشده است که ایا این مسئله بعلت فعال بودن بیشتر سیستم ایمنی بوده ویا بعلت تماس بیشتر و مکرر این گروه از افراد  با دارو می باشد.

3- راه ورود دارو:البته واکنشهای شدید و از جمله انفیلا کسی می توانند بعد از مصرف پینی سیلین از هر راهی بروز کنند(خوراکی-داخل جلدی-غضلانی و وریدی و حتی استشاقی) معهذاواکنشهای بعد از مصرف خوراکی پینی سیلین سبکتر و محدودتر است که در این مورد چند عامل را موثر می دانند از جمله اهسته و کم بودنسرعت جذب و همچنین مقدار مصرف.بعلاوه برخی از ترکیبات کهدر اثر تغییرات شیمیایی (Degradation) پینی سیلین به مرور زمان ایجادمی شوند از راه گوارش ممکن است جذب نشوند.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : پیش گیری از آلرژی , درمان آلرژِی به پنی سیلین , پیش گیری از بروز واکنشهای آلرژیک

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر