امروز: دوشنبه 29 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

آزمایش کلسترول

آزمایش کلسترول دسته: علوم پزشکی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 22 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 7

آزمایش کلسترول معاینه بالینی پستان ماموگرافی تست پاپ اسمیر معاینه لگن معاینات سرطان روده بزرگ سنجش تراکم استخوان کودکان و آزمایش کلسترول خون آزمایش کلسترول برای چه کودکانی توصیه می شود و چرا؟ اگر سطح کلسترول نرمال بود اگر سطح کلسترول بالا باشد یا سایر عوامل خطرزا دیده شود داروهای مورد استفاده چرا مناقشه؟

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

آزمایش کلسترول

با یک آزمایش ساده خون می توانید سطح کلسترول بد(LDL)کلسترول خوب(HDL)وتری گلیسریدهای خون خود را بررسی کنید.

( (LDLباعث رسوب کلسترول بد در دیواره شریان ها           می گردد و HDL باعث می شود کلسترول از شریان های شما برداشته و به کبد منتقل شود و از آنجا دفع گردد.

مشکل وقتی به وجود می آید که LDL زیادی در دیواره شریانهایتان رسوب کرده ویا HDLآنقدرکم باشد که نتواند به طور موثر کلسترول را از دیواره عروق تان بردارد.در این حالت پلاکهای چربی درعروق خونی شما رسوب می کند اگر خانمها کلسترول را بطور منظم چک کنند زودتر از شرایط خود با خبر میشوند. از45سالگی به بعد خانمها باید هر5 سال یکبار آزمایش چربی خون بدهند. اگر فردی شرایط غیر طبیعی وبیمار گونه دارد  بنا به توصیه پزشک باید در فواصل کوتاه تری چکاپ شود.گاهی در خانواده هایی که سابقه بیماریهای عروق قلب وجود دارد افراد خانواده از سنین پایین ترمورد بررسی قرار می گیرند.

معاینه بالینی پستان

با این معاینه پستان ها ونواحی زیربغل خانمها بررسی می شود. در این معاینه پزشک تغییر رنگ وتغییرات پوستی نوک پستانها یا وجود و عدم وجود ترشح از آنها را مورد بررسی قرار می دهد. ضمنا با لمس پستان و زیر بغل وجود هر نوع توده یا گره لنفاوی غیر طبیعی و بزرگ شده را شناسایی می کند. ضمنا می توانید این معاینات را از پزشک یاد بگیرید وخودتان درمنزل آن را انجام دهید.

توجه داشته باشید که دراین معاینات هر نوع توده ای که در پستان ها و زیر بغل وجود داشته باشد شناسایی می شود وخطر سرطان پستان تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا  می کند زیرا اگر توده خوش خیم باشد برداشته می شود واگر بدخیم باشد با جراحی ودرمان های تکمیلی دیگر امکان گسترش سرطان به سایر نقاط بدن به طور چشم گیری کاهش پیدا می کند.

ساده ترین ، کم خرج ترین و راحت ترین روش شناسایی زودرس توده های پستانی معاینه فرد توسط خودش است. توصیه می شود که همه خانمهای بالای بیست سال به طورمرتب ماهی یک بارپستان های خود را معاینه کنند واین کار بایستی تا پایان عمر ادامه یابد وهرگز قطع نشود. معاینه در خانم هایی که عادت ماهیانه نمی شوند باردار ، در زمان شیردهی بوده  ویائسه شده اند و پستانهایشان تحت تاثیرهورمونهای جنسی تغییری نمی کند. باید یک روز معین در هر ماه انجام شود. مثلا اول هر ماه ولی این روز در هر ماه باید ثابت باشد.

بهتر است خانمها حتی در سنین پایین تر این معاینات را ازپزشکان متخصصان زنان ویا ماما ها یاد گرفته وهر ماه بعد ازعادت ماهیانه خودشان درمنزل این کاررا انجام دهند.

تمامی خانمها از30 سالگی به بالا بایستی یک باردرسال برای معاینه پستانها به پزشک مراجعه نمایند. خانمهایی که یک یا تعدادی از فاکتورهای خطر را دارند(مثل سابقه خانوادگی سرطان پستان، چاقی و...) برحسب نظرپزشک بیشتر ازیکباردرسال بایستی جهت معاینه پستانها به پزشک مراجعه نمایند.

ماموگرافی

جهت چکاپ پستانها معمولا باید ماموگرافی انجام شود. از40  تا    49 سالگی جهت انجام ماموگرافی اختلاف نظر وجود دارد اما اکثرا انجام ماموگرافی را 3-2 سال یکبارپیشنهاد   می کنند. از50 سالگی به بعد بایستی هر سال یکبار ماموگرافی انجام شود.

در این روش با استفاده ازپرتوهای x در رادیولوژی ، بافت پستان مورد بررسی قرار میگیرد وبه این ترتیب حتی کوچکترین توده پستانی تشخیص داده می شود، چرا که ممکن است همین توده های بسیارکوچک، نشان دهنده مراحل اولیه سرطان پستان باشند.

تست پاپ اسمیر

دراین آزمایش،پزشک یا ماما وسیله کوچکی به نام اسپکولوم را درمهبل قرارمی دهد تا بتواند گردن رحم را مشاهده کند. سپس با استفاده ازیک وسیله کوچک(مثل گوش پاکن کن)ازترشحات گردن ومجرای مهبل نمونه برمی دارد.این کارتنها چند دقیقه طول می کشدو  اصلا ًدرد ناک نیست.

معاینه لگن

دراین معاینات، پزشک دستگاه تناسلی را مورد معاینه قرارمی دهد وهرنوع تغییررنگ، تورم، زخم و حا لتهای غیرطبیعی را بررسی می کند. بااستفاده ازاسپوکولوم، دیواره داخلی مهبل وگردن رحم مشاهده می شود و مجدداً هر نوع زخم ، توده ، التهاب یا ترشح غیرطبیعی دراین نواحی بررسی می شود.

سپس پزشک با استفاده ازدستکش وتنها با 2 انگشت خود ،  رحم وتخمدان ها را بررسی ومعاینه می کند. هیچ یک ازاین معاینات ناراحت کنند یا پیچیده نیست.

با انجام این بررسی هاهرنوع ناهنجاری مثل کیست ، تومور، عفونت ، افتادگی عضلات رحم یا مثانه ، ترشحات غیرطبیعی و... به موقع تشخیص داده می شود.

بهتراست این معاینات بعد ازازدواج ، حداقل هر3 سال یکبار انجام شود. ممکن است پزشک درشرایطی خاص این معاینات را در فواصل کمتر توصیه کند.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : آزمایش کلسترول , معاینه بالینی پستان , ماموگرافی , تست پاپ اسمیر , معاینه لگن , معاینات سرطان روده بزرگ , سنجش تراکم استخوان , کودکان و آزمایش کلسترول خون , آزمایش کلسترول برای چه کودکانی توصیه می شود و چرا , اگر سطح کلسترول نرمال بود , اگر سطح کلسترول بالا باشد یا سایر عوامل خطرزا دیده شود , داروهای مورد استفاده , چرا مناقشه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر