امروز: چهارشنبه 1 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

آزمایش Cratin

آزمایش Cratin دسته: علوم پزشکی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 21 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 9

کراتینین به اختصاردر علم پزشکی Creat نیز نوشته و گفته می شود و اگر در جواب آزمایشات خود این کلمه را دیدیدبدانید که منظور همان کراتینین بوده است از این فاکتور برای سنجیدن وضعیت سلامت و بیماری کلیه هااستفاده می شود و غیر طبیعی بودن اندازه این فاکتور در بدن نیز به معنیبر هم ریختن نگران کننده وضعیت کلیه ها خواهد بود

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

کراتینین به اختصاردر علم پزشکی Creat نیز نوشته و گفته می شود و اگر در جواب آزمایشات خود این کلمه را دیدیدبدانید که منظور همان کراتینین بوده است.
از این فاکتور برای سنجیدن وضعیت سلامت و بیماری کلیه هااستفاده می شود و غیر طبیعی بودن اندازه این فاکتور در بدن نیز به معنیبر هم ریختن نگران کننده وضعیت کلیه ها خواهد بود.
در شرایطی که فرد مشکوک به نارسایی های کلیوی باشد و یابنا به دلایلی در معرض ابتلا به نارسایی های کلیه باشد پزشک درخواستانجام این آزمایش را می کند.
برای سنجیدناین فاکتور نیز نیاز به نمونه خونی خواهد بود که از رگ شما گرفته میشود و با استفاده از 10 سی سی خونی که در آزمایشات روتین خون گرفته میشود این فاکتور را نیز می توان بررسی کرد.
در حقیقت در جریان این آزمایش، میزان کراتینین موجود درخون شما را اندازه گیری می کنند و در برخی موارد در آزمایش ادرار نیزمی توان میزان موجود این ماده در ادرار را نیز اندازه گیری کرده موردبررسی قرار داد.

کراتین
امروزه ماهیت اینماده بر کسی ناشناخته نمانده است و به مدد مقالات متعدد و مکرر و گاهتکراری که مدام در مورد این مکمل و در مورد بارگیری این مکمل در 5 روزاول و در باب اثرات این مکمل هی در نشریات و غیره در شده و گاه بر رویروان آدمی رژه می رود همگان این مکمل و این ماده را به خوبی میشناسند.
این ماده به طور طبیعی در موادغذایی حیوانی و مخصوصا در گوشت قرمز یافت می شود و نمونه های صناعی آننیز در قالب مکمل های غذای عرضه می شود.
همانگونه که ذکر شد این ماده به طور طبیعی در بدن نیز بهمقدار کم یافت می شود ولی در اغلب موارد ورزشکاران از نمونه های مکملیاین ترکیب استفاده کرده و در برخی موارد نیز استفاده های افراطی از اینمکمل می کنند.

کراتینین سمی
کراتینین که به عنوان یکی ازفاکتورهای سنجش سلامت کلیه مورد بررسی قرار می گیرد در حقیقت از شکستهشدن کراتین موجود در بافت های عضلانی حاصل می شود و به نوعی می توانگفت که برای بدن حکم زباله و ماده سمی را دارد و باید از بدن دفعشود.
امروزه گفته می شود و بر این موضوعنیز گاه تاکید و اصرار می شود که کراتین مکملی پر قدرت و جادویی و غیرهاست که به مدد تکنولوژی نوین و غیره به بشریت ارزانی شده است ولی درحقیقت کراتین نوعی ماده طبیعی بوده و قسمتی از چرخه ای است که انرژیلازم برای انقباض عضلات شما را فراهم می کند و از سال ها و قرن های دورکه انسان به این صورت وجود داشته و زندگی می کرده است در بدن ما ایفاینقش می کرده است.
زمانی که کراتین درعضلات شکسته شده و تولید انرژی می کند کراتینیناز آن حاصل می شود وتقریبا تمام کراتینینی که از شکسته شدن کراتین در عضلات حاصل می گردداز طریق کلیه ها از بدن دفع می شود.
درشرایط طبیعی که همه چیز روند عادی خود را طی می کند و میزان شکسته شدنکراتین در عضلات در حد و اندازه طبیعی و نرمال است میزان موجودکراتینین در خون و میزان موجود این ماده در ادرار نیز طبیعی بوده ونرمال خواهد بود ولی ...
ولی توجه داشتهباشید که فعالیت های شدید بدنی در طول روز که تمرین با وزنه یکی از ایننمونه فعالیت هاست موجب افزایش میزان کراتین شکسته شده در عضلات شده وهمین مسئله نیز موجب افزایش کراتینین موجود در خون و ادرار میشود.
این مقاله متعلقبه بانک مقالاتپایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتیبه آدرسپاوربیلدینگ دات آی آر powerbuilding.ir می باشد. تمامی این مقالات بااخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پیشتر در قالبکتاب چاپ و منتشر گردیده است و بدیهی است هر گونه کپی برداریواستفاده کلی و جزئی از این مقالات در کتابها، سایت ها، وبلاگ ها، نشریات و غیره بدون اجازه کتبی ازمدیر سایتحتی با ذکر منبع نیز ممنوع بوده و افرادخاطی قویاً تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : آزمایش , Cratin , کراتین , کراتینین سمی , BUN , BLOOD UREA , NITROGEN , creatinine clearance , gentamicin , Cephalosprins , BUN Creatinine ratio

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر