امروز: جمعه 25 آبان 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

مطالعه كاهش جمعیت در روستا خیرآباد واقع در استان خراسان شمالی

مطالعه كاهش جمعیت در روستا خیرآباد واقع در استان خراسان شمالی دسته: جغرافیا
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 16 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

جغرافیا همچون دیگر رشته های مهم علمی، از دوره های متشنج پس از جنگ عبور كرده و از دهه 1960 به طور پیوسته در حال تغییرات روشهای تحقیق در این رشته و هم چننی ابزار و فنون تجزیه و تحلیل داده ها نیز در حال تغییر و تحول عظیمی بوده به طوری كه رایانه شخسی جایگزین قلم و مداد شده است

قیمت فایل فقط 10,000 تومان

خرید

فهرست مطالب

مقدمه

طرح مسئله

فرضیه

جواب

داده ها

طبقه بندی داده ها

منابع اطلاعات جمعیتی

فنون مربوط به اخذ اطلاعات

اجرای پرسشنامه

تجزیه و تحلیل داده ها

نمایش كمی آماری

نمایش ترسیمی

نتیجه گیری

منابع و مآخذ

مقدمه

جغرافیا همچون دیگر رشته های مهم علمی، از دوره های متشنج پس از جنگ عبور كرده و از دهه 1960 به طور پیوسته در حال تغییرات روشهای تحقیق در این رشته و هم چننی ابزار و فنون تجزیه و تحلیل داده ها نیز در حال تغییر و تحول عظیمی بوده به طوری كه رایانه شخسی جایگزین قلم و مداد شده است.

جمعیت نیز یكی از بحث پرانگیزترین مفاهیم در دهه های اخیر میباشد حكه شاخه جدیدی را در جغرافیا به نام جغرافیای جمعیت به خود اختصاص داده و در اوایل نیمه دوم قرن بیستم جای خنود را در بین سایر رشته های جغرافیا باز نموده. مهمترین شخص كه در ارتقاء جغرافیای جمعیت كوشید گلن. تی . تروادنارئیس انجمن جغرافیدانان امریكا و استاد دانشگاه (WISCONSIN) بود.

بیشتر روستاهای ایران با معضل كاهش جمعیت روبرو میباشند و علل و عوامل كاهش جمعیت در روستاهای ایران باید با توجه به محیطی كه در آ‹ زندگی می كنند بررسی شود و این مهم بر عهده جغرافیای جمعیت میباشد.

در این مقاله با روش تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به بررسی كاهش جمعیت در روستای خیرآباد آشنا می شویم.

طرح مسأله

اولین گام در هر پژوهش طرح مسأله میباشد، اصول پژوهش با مسأله آغاز می شود كه در طرح مسأله هر پژوهشگر جغرافیایی موظف است به نكات زیر توجه فرماید.

1-   انتخاب موضوع پژوهش

2-    تعیین و تدوین مساله

3-    توصیف و بیان مسأله

4-    تعریف مفاهیم

جمعیت در اكثر شهرهای ایران به صورت ناهماهنگ توزیع شده است كه  یكی از علل این ناهماهنگی مهاجرات افراد از روستاها و شهرهای كوچك میباشد. در دهه های اخیر شاه مهاجرت بسیاری از روستائیان به شهرها می باشم كه باعث كاهش جمعیت در روستاها شده است.

روستای خیرآباد نیز به سبب مشكلات عدیده ای من جمله كمبود آب و امكانات رفاهی، با این مشكل مواجه بوده است. گروههای مهاجرین را بیشتر جوانان تشكیل می دهند این امر را باید در جاذبه های شهری یافت كه بیشتر جوانان را فریفته خود كرده و بر دافعه های روستای افزاید و مهاجرات جوانان از روستا ها به شهرها را داص می زوند.

قیمت فایل فقط 10,000 تومان

خرید

برچسب ها : مطالعه كاهش جمعیت در روستا خیرآباد , كاهش جمعیت , جمعیت

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر