امروز: دوشنبه 22 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تاثیر نقش پرداخت تسهیلات بانكی در افزایش سطح اشتغال روستاها

تاثیر نقش پرداخت تسهیلات بانكی در افزایش سطح اشتغال روستاها دسته: حسابداری
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 17 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 25

رشد و توسعه اقتصادی هركشوری درگروه سرمایه گذاریهای مولد و فعالیت های تولیدی آن است بخصوص فعالیتهای كه درون جوش بوده و وابستگی ارزیشان به خارج از مرزها كمتراستازموانع عمده رشد و توسعه كشورهای درحال توسعه كمبود سرمایه و عدم بكارگیری صحیح و اصولی منابع سرمایه ای موجود می باشد سرمایه و سرمایه گذاری همواره درزندگی بشرنقش مهمی را بعهده داشته است

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

1- مقدمه

رشد و توسعه اقتصادی هركشوری درگروه سرمایه گذاریهای مولد و فعالیت های تولیدی آن است. بخصوص فعالیتهای كه درون جوش بوده و وابستگی ارزیشان به خارج از مرزها كمتراست.ازموانع عمده رشد و توسعه كشورهای درحال توسعه كمبود سرمایه و عدم بكارگیری صحیح و اصولی منابع سرمایه ای موجود می باشد. سرمایه و سرمایه گذاری همواره درزندگی بشرنقش مهمی را بعهده داشته است.

وجود سرمایه درهمه كشورهای جهان ازچنان اهمیتی برخورداراست كه یكی از مهمترین پیش نیازهای چند گانه پیشرفت اقتصادی كشورها به شمارمی رود.

بعضی از اقتصاد دانان معتقدند كشورهای درحال توسعه به كشورهایی اطلاق می گردد كه هم ازنظرسرمایه و هم ازنظرپس انداز كردن فقیرهستند 1.

ولی همانطوریكه سرمایه، بعنوان یكی از مهمترین عوامل رشد و پیشرفت اقتصادی شناخته شده است، استفاده بهینه و كاراترازسایرعوامل تولید مانند كارو یا عامل زمین دركشاورزی نیزازاهمیت فراوانی برخوردارند. استفاده مطلوب ازسرمایه، مستلزم داشتن مدیریت صحیح و قوی می باشد ولی این دانش نیز خود می تواند با سرمایه گذاری های مكفی درتربیت نیروی انسانی بدست آید.حال اگرسرمایه ها و منابع پولی لازم و كافی دراختیار بخش كشاورزی قرارگیرد، قطعاً از زمین، به عنوان یك عامل مهم تولیدی، استفاده بیشتری می توان برد. بكاربردن تكنولوی جدید درتولید و تبدیل روشهای سنتی و قدیمی تولید به شیوه‌های نوین و پیشرفتته مستلزم وجود منابع سرمایه ای و اختصاص سرمایه بیشتربه كلیه بخشها می باشد. اگر دیده می شود كه ازكل منابع آب موجود دركشورفقط 30% آن بطور مطلوب مورد استفاده قرارمی گیرد علت آن چیزی نیست جزكمی توجه به سرمایه گذاری برای انتقال صحیح آب ازمنابع آن به مزارع و اگرمیانگین تولید درواحد سطح دركشورایران هنوز با سطح جهانی فاصله بسیاردارد علت آن چیزی جزبكار بردن شیوه های سنتی تولید كه آنهم بعلت كمبود سرمایه هنوز فرصت تغییرو تحو ل را پیدا نكر ده است، نیست. درمباحث اقتصادی یكی از مرسوم ترین راههای تامین سرمایه واحد های تولیدی، اعطای اعتبار و رفع نیازهای پولی آنها توسط سیستم بانكی كشورمی باشد یعنی اینكه استفاده بهینه و اصولی ازاعتبارات می تواند سهم بسزایی درپیشرفت اقتصادی كشورداشته باشد.


1 قره باغیان، مرتضی، اقتصاد رشد و توسعه، جلد دوم، نشر نی، سال 1371  

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : تاثیرنقش پرداخت تسهیلات بانكی در افزایش سطح اشتغال , تسهیلات بانكی , سطح اشتغال

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر